Zarządzanie Marzeniami. Recenzja książki Michała Zawadki

Zarządzanie marzeniami Michał Zawadka książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Zarządzanie Marzeniami to książka cenionego mówcy motywacyjnego Michała Zawadki. Choć szerokim łukiem omijam wszelkich coachów i managerów, którzy chcą porządkować moje życie, to do książki warto zajrzeć i ocenić samemu, które wskazówki warto włączyć w dziecięce życie.

Dopiero po lekturze Zarządzania marzeniami pomyślałam o tym, że każdy rodzic jest dla swojego dziecka pierwszym i najważniejszym trenerem, motywatorem i mówcą. Choć niełatwo być zawsze inspirującym i dającym wzór człowiekiem, to warto mieć świadomość tego, że czasem wystarczy odpowiednia lektura, by zmienić się na lepsze. Patrząc na „Zarządzanie marzeniami” z tej perspektywy uważam, że każdy rodzic powinien ją chociaż przekartkować i sprawdzić jaką moc ma dobre słowo czy wierszyk z morałem.

Na książkę Zarządzanie marzeniami, która w całości jest polsko-angielska składa się wiele elementów, które łączy temat marzeń.

Pierwszym elementem są motywujące wiersze. Rymowane historyjki z morałem tłumaczą, że wielkie czyny zbudowane są z małym kroków i jak ważna jest wytrwałość. Każdy wierszyk zawiera też wskazówki dla rodzica związane z daną cechą.

Gra rodzinna zawarta w książce to komplety system motywacyjny z nagrodami. Jest dobrze rozrysowany, atrakcyjny i sensowny. Dziecko zbiera punkty za wypełnianie obowiązków, a następnie zebrane punkty wydaje na przyjemności lub marzenia. Z jednej strony może to pomóc dziecku osiągać dalekosiężne cele. Z drugiej strony, wykonywanie obowiązków, by zbierać punkty nie każdemu rodzicowi będzie odpowiadać. Na każdym etapie zabawy znajdziemy odautorskie wskazówki, które mogą rozwiać niektóre z rodzicielskich wątpliwości i dokładnie opisują cel gry.

W książce znajdziecie również motywacyjne zakładki do książek, których hasła rozbudzą wiarę we własne możliwości.

Zarządzanie marzeniami to książka, po którą warto sięgnąć. Najlepiej, gdy na początku zapozna się z nią rodzic i przekaże dziecku odpowiednie rady i wskazówki. Zdecydowanie nie jest to lektura do samodzielnego czytania. Autor kieruje ją raczej do rodzin, bo samo dziecko nie będzie w stanie zdobyć swoich marzeń bez wsparcia i pomocy najbliższych. Jeśli szukacie sposobów na zmotywowanie swoich dzieci, zmobilizowanie do działania i wskazówek dla siebie jak wspierać dziecko w codziennych sytuacjach, to „Zarządzanie marzeniami” może Wam w tym pomóc.

Ewelina Zielińska

Więcej informacji o książkach: www.mindanddream.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent