Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy. Recenzja książki

Z muchą świat zwiedzamy książka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kto zna muchę Fefe, ten z radością przyjął informację o jej kolejnych przygodach. Jeśli jednak spotykacie ją po raz pierwszy – nic straconego – możecie od razu ruszyć z nią w świat!

Muchę Fefe stworzyła Marta Galewska-Kustra, która jest doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem i logopedą. By pisać dla dzieci nie trzeba mieć odpowiedniego wykształcenia, jednak  w wypadku serii Naszej Księgarni „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” staje się ono niezbędnym wyznacznikiem jakości, który budzi moje zaufanie.

W najnowszej odsłonie będziemy towarzyszyć bohaterce na wakacjach w gorącej Hiszpanii.

Co ciekawe, mamy okazję zajrzeć do jej pamiętnika, w którym opisuje przygody każdego dnia urlopu. Warstwa literacka i fabularna książki są rewelacyjne. Przygody Fefe spodobają się przedszkolakom, nie znudzą ośmiolatka i sprawią przyjemność czytającym na głos rodzicom. Pomimo, że wakacyjna historia jest tylko pretekstem do trenowania z dziećmi sztuki składania zdań i wypowiedzi, to nie została potraktowana po macoszemu. To samo mogę napisać o świetnych ilustracjach, intrygującym rozplanowaniu tekstu i starannym wydaniu. Bardzo cieszy fakt, że pozycje będące pewnego rodzaju podręcznikami i pomocami dla rodzica, coraz częściej, są po prostu świetnymi książkami.

We wstępie autorka zwraca się do dzieci zachęcając je, by opowiedziały rodzicom co wesoła muszka poprzekręcała w swojej wersji wakacyjnych przygód. Zwraca się też do rodziców, podsuwając wskazówki, jak posłużyć się opowieścią, by zachęcić dzieci do opowiadania pełnymi zdaniami i kreatywnego wymyślania historii. Pzygody Fefe na pewno Was do tego zainspirują, gdyż mała mucha gubi się w drodze powrotnej i nikt nie wie, gdzie teraz się znajduje. Na końcu książki znajdziecie wakacyjną galerię zdjęć i kilka wolnych ramek, w których dzieci mogą narysować jej dalsze losy.

Fefe to urocza i zabawna bohaterka, a jej wakacyjne przygody to przyjemna lektura, która stanie się pomocą dla wielu dorosłych chcących wspierać rozwój dzieci.

Ewelina Zielińska

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy
Marta Galewska-Kustra
ilustrator: Joanna Kłos
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
rok wydania: 2017
liczba stron: 32
format: 240 x 320 mm
przedział wiekowy: 0-6
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent