Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Xbox Series X – co warto wiedzieć?

Xbox Series X – co warto wiedzieć?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jakiś czas temu dokonano oficjalnej prezentacji nowej konsoli firmy Microsoft – Xbox Series X. To urządzenie nowej generacji, które ma stawić czoła modelowi PlayStation 5. Miłośnicy gier na pewno z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji konsoli, która to planowana jest na końcówkę roku 2020.

Xbox Series X imponuje wydajnością

Producent Xbox Series X – firma Microsoft – zaznaczył, że nowy Xbox Series X będzie o wiele wydajniejszy od swojego poprzednika. Czterokrotnie większą wydajność w porównaniu do modelu Xbox One X zapewnia procesor AMD Zen 2. Ponadto urządzenie będzie wyposażone w bardzo dobrej jakości kartę graficzną AMD RDNA i pamięć GDDR6. Jeśli dodamy do tego dysk SSD NVMe, to uzyskujemy naprawdę wysokiej klasy sprzęt, który spełni oczekiwania wielu konsumentów. Poza tym ekrany ładowania zostaną zniwelowane do absolutnego minimum, a konsola osiągnie płynność rzędu 60 klatek na sekundę, i to w rozdzielczości 4K.

Microsoft wyposażył Xbox Series X w możliwość śledzenia promieni. Póki co oficjalnie nie wiadomo, w jaki sposób będzie się ona odbywać. Jednakże na pewno będzie mocno powiązana z architekturą nowej generacji AMD RDNA.

Xbox Series X a kontroler

Wiele osób śledzących branżę spodziewało się nowych kontrolerów do Xbox Series X. Tak też się stanie, aczkolwiek widoczne będą podobieństwa do kontrolerów stosowanych w Xbox One X, m.in. w samej bryle urządzenia. Sam gamepad jest mniejszy i nieco lżejszy, tym samym będzie dostosowany do dłoni jeszcze większej liczby graczy. Szacuje się, że jedynie 2 procent osób może mieć problem z właściwym ułożeniem go w dłoni. To postęp w porównaniu z padami w modelu Xbox One X, gdzie problem ten miało 5 procent graczy. Co więcej, w nowym kontrolerze nie znajdziemy standardowego symbolu „krzyżyka”. Microsoft zdecydował się wprowadzić również przycisk „Share”, dzięki któremu gracz w każdej chwili będzie mógł udostępniać widoki ekranu i nagrane filmiki z rozgrywki. Kontroler będzie kompatybilny z Windows 10.

Jakie gry na Xbox Series X?

Na początek dobra informacja! Xbox Series X będzie kompatybilny z poprzednimi konsolami Xbox. Ponadto producent zapowiedział powstanie nowych gier dedykowanych wyłącznie modelowi Xbox Series X, a pierwsza z nich to Halo Infinite. Spekuluje się, że z powodzeniem będzie można grać także w gry sportowe, m.in. FIFA lub Forza Horizon. Tak więc praktycznie wszystkie najpopularniejsze gry na Xbox będą dostępne także w tej wersji konsoli Microsoft.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

 

Artykul sponsorowany

230 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent