Wybieramy pierwszy rower dla dziecka – na co zwrócić uwagę i gdzie go kupić

Wybieramy pierwszy rower dla dziecka – na co zwrócić uwagę i gdzie go kupić

Zakup pierwszego jednośladu to proces bardzo ważny zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jeśli zaczniemy wprowadzanie kolarstwa w życie malucha odpowiednio wcześnie, to dalsza nauka jazdy będzie dla pociechy jak bułka z masłem, a my będziemy cieszyć się doskonałym rozwojem kolarskiej pasji w rodzinie. Sprawdźmy więc, kiedy i jak wybrać pierwszy rower dla dziecka.

Pierwszy rower dla dziecka – w jakim wieku?

Kiedyś pierwszy rower kupowało się najczęściej jako prezent komunijny dzieciom w wieku 8 lat. Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na bardzo dobre i rekomendowane najmłodszym rowerki biegowe i ich wprowadzanie w życie pociech tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Producenci, tacy jak Puky, tworzą konstrukcje przeznaczone do użytku wewnątrz od pierwszego roku życia, a na zewnątrz od 18 miesiąca życia, można więc przyzwyczajać dziecko do jazdy na jeździku gdy tylko nauczy się ono chodzić. Rowerek biegowy to doskonały pierwszy rower dla dziecka, który wprowadzać możemy u pociech od drugiego roku życia. Konstrukcje renomowanych producentów tworzone są tak, by być w pełni bezpiecznymi dla maluchów i umożliwiać im bezpieczną jazdę. W modelach marki Puky znajdziemy między innymi specjalne osłony kierownicy, miękkie kółka z pianki, siedziska biegowe wspierające ruchy dzieci, a w modelach dla najmłodszych blokadę skrętu kierownicy (stosowana wyłącznie w rowerkach, na których dzieci nie rozpędzają się do wysokich prędkości. Nie ma więc obaw o niebezpieczeństwo przy upadku, a jest znaczna poprawa równowagi, co poprawia zaufanie dziecka do dwukołowca). Jeżeli więc chcemy, by nasze dziecko szybko weszło w świat kolarski, miało łatwiejszy start w jeździe na modelach z pedałami, a także od najmłodszych lat poznawało, że jazda na rowerze to same zalety, to warto już od drugiego roku życia wprowadzić w życie malucha rowerek biegowy.

Jaki pierwszy rower dla dziecka kupić?

Przede wszystkim ważna jest dla nas klasa roweru i renoma producenta danego modelu. Jeśli chodzi o rowery dla najmłodszych, to bezkonkurencyjna na rynku jest marka Puky. Producent ten posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu jednośladów dla dzieci, swoje konstrukcje projektuje w oparciu o wiedzę, ale i współpracuje z licznymi ośrodkami oświatowymi, terapeutami ruchu, jak i pediatrami. Dzięki temu Puky doskonale wie, czego potrzeba najmłodszym i dba o to, by dzieci na ich rowerkach doskonale się bawiły, będąc przy tym bezpieczne i prawidłowo się rozwijając. Puky w swojej ofercie posiada liczne modele biegowe skierowane do dzieci od drugiego do około piątego roku życia. Producent nie ogranicza się jednak do konstrukcji bez pedałów – w jego ofercie znajdziemy także modele przeznaczone dla starszych dzieci i nastolatków, wyposażone w rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i konstrukcję, dzięki której dzieci nie są narażone na urazy czy nieprawidłowy rozwój. Puky to producent, któremu warto zaufać i z którego produktami można przeprowadzić dziecko przez cały okres nauki jazdy na rowerze, by pociecha poznała kolarstwo od początku z najlepszej strony.

Pierwszy rower dla dziecka Warszawa kupimy w sklepach mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Trójmiejscy rodzice pierwszy rower dla dziecka Gdańsk znajdą w sklepie BikeSalon w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. W każdej z placówek stacjonarnych BikeSalonu poza najlepszą ofertą rowerów dziecięcych znajdziemy doświadczonych doradców, których rady z pewnością pozwolą nam wybrać idealny rower dla naszej pociechy. BikeSalon to także sklep internetowy, w którym w zaciszu domowym znajdziemy pierwszy rower dla dziecka online – maluch z pewnością doceni możliwość obejrzenia modelu z rodzicem i wyboru takiego, jaki najbardziej mu się spodoba w wygodny sposób.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

 

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie