Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Wlazł kotek na płotek. Recenzja książki

Wlazł kotek na płotek recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
O tym, jak wszedł kotek na płotek, gruszka wpadła do fartuszka, a Karolinka poszła do Gogolina umie zaśpiewać każdy. Często jednak pamiętamy tylko refreny, a maluszki potrafią domagać się miesiącami śpiewania, tej jednej, ulubionej piosenki.

Wtedy okazuje się, że teksty tych najprostszych i najbardziej znanych wierszyków warto mieć zebrane w jednym miejscu, by móc rozszerzać rodzinny repertuar.

O zbiór znanych wierszy i piosenek nie jest trudno. Podwórkowe rymowanki łatwo wydać – często nie posiadają one konkretnych autorów, więc ich publikacja nie wiąże się z dużymi kosztami. W związku z tym rodzice są zalewani ogromem propozycji. Choć każdy z nas ma inne potrzeby i gust, to warto w trakcie takich poszukiwań zerknąć na książkę Wlazł kotek na płotek wydawnictwa Aksjomat.

Zbiór wierszy i piosenek w książce Wlazł kotek na płotek jest dość przypadkowy. Wiąże je jedynie to, że są to teksty znane nam z dzieciństwa, które od pokoleń uwielbiają wszystkie maluszki. Znajdziecie tu kultowe piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” czy harcerską „Stokrotkę”, „Pieski małe dwa” i „Jagódki”. Nie zabraknie ponadczasowych rymowanek „Na zielonej łące” czy „Opowiem Ci bajkę jak kot palił fajkę” i wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny, Marii Konopnickiej czy Stanisława Jachowicza.

Najmocniejszą stroną tego wydania są pełne uroku ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak. Choć każda strona jest kolorowa i bogata w detale, to ilustracje nie przytłaczają i nie utrudniają lektury. Dodatkowo książka ma poręczny format i miękką okładkę, więc może towarzyszyć maluszkowi w podróży. I nie musimy się bać, że zaraz powypadają strony, bo są one wzmocnione przeszyciami.

Ten zbiór popularnych utworów dla dzieci, to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają estetycznego wydania klasycznych wierszy i piosenek. Dzięki niemu nie tylko przypomnicie sobie dalsze zwrotki znanych piosenek, ale poznacie też niejeden nowy utwór, który rozszerzy Wasz rodzinny repertuar wierszyków i piosenek.

Ewelina Zielińska

Wlazł kotek na płotek. Popularne i lubiane utwory dla dzieci 
2017
Oprawa twarda
Format:19 x 24 cm, s. 48, ilustracje barwne,

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent