WIELKA WĘDRÓWKA

WIELKA-WĘDRÓWKA
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Dzięki doskonałemu przyjęciu tego filmu przez młodą widownię, również na festiwalach zagranicznych, podjęto decyzję stworzenia „Wielkiej Wędrówki” – następnej części przygód sympatycznych zwierzaków z Wiklinowej Zatoki.

SCENARIUSZ
Rodzina uroczych piżmaków mieszka w Wiklinowej Zatoce. Na czele rodziny stoi Serafin. Ich sąsiadem jest szczurek Archibald, zwany przez dzieci piżmaków wujkiem. Akcja filmu rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny – wtedy to bohaterowie filmu stają przed nie lada problemem, który burzy ich spokojne życie w Wiklinowej Zatoce. Powracające z przerwy zimowej ptaki zamierzają osiąść w sąsiedztwie. Archibald, zdając sobie sprawę z uciążliwości jakie sprawią nowi przybysze, pojawia się u rodziny piżmaków z pomysłem poszukania dla przyjaciół nowego miejsca na ziemi. Melania, żona Serafina, sprzeciwia się, ale uparci mężczyźni postanawiają udowodnić jej swoje racje.

Archibald i Serafin wyruszają w podróż mającą na celu odkrycie nowego miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Wypływają na chybotliwej łajbie kupionej od starego piżmaka Kastora, ale zaledwie parę godzin rejsu upływa bez przeszkód. Stara łódź roztrzaskuje się przy upadku z wodospadu i dalej muszą iść pieszo. W lesie spotykają borsuka, który wpadł w zasadzkę i woła o pomoc – szczur i piżmak uwalniają go z potrzasku. Niestety okazuje się, że w tym czasie do nory, w której mieszkał wprowadził się jenot. Tak więc, bohaterowie wyruszają w dalszą drogę tym razem w trójkę – dołącza do nich borsuk Urban. Urban prowadzi ich do miasta gdzie, jego zdaniem, są idealne warunki do mieszkania. Zamiast do miasta, prowadzi ich jednak na wysypisko śmieci. Serafin i Archibald nie są tym miejscem zachwyceni i ruszają dalej. Nie wiedzą jeszcze ile niebezpieczeństw czyha na nich w tej drodze. Prawie tracą życie w pożarze lasu, podczas którego wykazują się niezwykłą odwagą, ratując wiele zwierząt – mieszkańców lasu. Urban odzyskuje swoją norę.

Archibald i Serafin kontynuują wyprawę we dwójkę. Docierają do pełnego zagrożeń miasta, napotkane po drodze dwa małe szczurki pomagają im przedostać się do kanałów. Archibaldowi udaje się w międzyczasie przekonać młodzieńców, ¿e jest ich odległym wujkiem. Przedostają się nad rzekę, gdzie zamierzają znaleźć nowe mieszkanie. Zasypiają na starej rybackiej łodzi. Prąd rzeczny znosi ich aż do ujścia. Kiedy się budzą, spostrzegają, że są już na pełnym morzu. Sytuacja się pogarsza. Ocalenie nadchodzi, gdy łódź w czasie sztormu uderza o falochron. Z pomocą rozbitkom spieszą znów dwa małe szczurki. Archibald znów – jak za pierwszym razem – przekonuje ich, że jest ich wujkiem. Szczurki, o zabawnych imionach: Pierwszy i Drugi, pracują na barce rzecznej, więc Archibaldowi przychodzi na myśl, że mogą wraz z nimi popłynąć w górę rzeki i wrócić do Wiklinowej Zatoki. Na pokładzie okazuje się, że kapitanem barki jest stary znajomy Archibalda Hubert. Mieli wspólne przygody we wcześniejszym filmie – „Magiczna Gwiazda”. Oczywiście Hubert pomaga Archibaldowi i Serafinowi. Po wielu przygodach w końcu wracają do domu. Melania wita ich ciepło. Miała rację – nie znaleźli lepszego miejsca na mieszkanie. Zostaną w Wiklinowej Zatoce. Archibald idzie do swojej norki. Okazuje się, że jego przeczucia co do nowych mieszkańców w sąsiedztwie były słuszne. Gęganie, gdakanie, piszczenie i zawodzenie zagłuszyło nawet świst wiatru. Siada bezradny na brzegu zatoki: „I jak tu ż6yć?” – wzdycha.

Film zawiera piosenki, także w formie wideoklipu, z własną dramaturgią i warstwą plastyczną, stworzonych przez znanych i cenionych artystów.

Producentami filmu są:
Agencja Produkcji Filmowej, ITI Film Studio, Studio Miniatur Filmowych, Studio Daniel.

Wielka Wędrówka jest jedną z nielicznych polskich produkcji filmowych skierowanych do najmłodszej widowni (już od 4 lat) a także jest jednym z nielicznych pełnometrażowych polskich produkcji animowanych skierowanych dla całej rodziny.

Film będzie dystrybuowany na kopiach 35 mm ale także na nośnikach DVD w sieci kin studyjnych i kinach domów kultury w całej Polsce. Film trwa 57 minut.

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:film