UD

10 zimowych filmów dla dzieci i całej rodziny

rodzina w zimie
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Przed świętami Bożego Narodzenia oglądamy świąteczne filmy o Mikołaju i reniferach, a po świętach królują filmy o pingwinach.

Czy znacie wszystkie filmy z zimową scenerią? Poniżej zobaczcie nasze propozycje. 

happy feet pingwinHappy Feet: Tupot małych stóp

Akcja filmu toczy się na  Antarktydzie.  Głównym bohaterem jest pingwin Mambo, który różni się od innych pingwinów tym, iż nie potrafi śpiewać. Ma jednak inną pasję, której oddaje się bez reszty –  kocha stepować. W filmie zobaczymy oszałamiającą animację i piękne aranżacje popularnych piosenek w wykonaniu uroczych stepujących pingwinów. Jednakże pod płaszczykiem bajki  poruszanych jest tu wiele poważnych kwestii, takich jak problemy, na jakie napotykają w życiu indywidualiści,  zanieczyszczenie środowiska naturalnego, czy sytuacja zwierząt w zoo.

happy feet 2 chór pingwinówHappy Feet: Tupot małych stóp 2

Znany z pierwszej części Mambo w nowej odsłonie filmu staje przed nie lada wyzwaniem. Jego syn o  imieniu Eryk przeżywa fascynację lataniem. Happy Feet 2, podobnie jak pierwsza część, oprócz wzruszeń niesie przesłania: o konieczności wiary w swoje możliwości i działanie w imię wspólnego dobra oraz ekologiczne przesłanie  o zagrożeniu antarktycznej fauny przez  topniejące lodowce. 

pan popper i jego pingwinyPan Popper i jego pingwiny

Pan Popper i jego pingwiny to historia mężczyzny (Jim Carrey), który otrzymuje w spadku 6 pingwinów. Bohater przywiązuje się do ptaków i się z nimi zaprzyjaźnia, a jego luksusowe mieszkanie zamienia się we wnętrze lodówki, a raczej w zimową krainę. Dzięki pingwinom pan Popper odzyskuje dobre relacje z rodziną. 

 

marsz pingwinow 2Marsz pingwinów 

Zgrabne połączenie filmu przyrodniczego z bajką dla dzieci. Historia o zwierzętach, które są w stanie żyć w -40 stopniowym mrozie, na biegunie, podczas wiecznych nocy. Narrator – Marek Kondrat – opowiada tę historię  jak bajkę, używa barwnego języka, pełnego metafor i emocji. W filmie znajdziemy ciekawe informacje na temat zwyczajów życiowych i godowych pingwinów. Co roku przemierzają one całą Antarktykę podczas 4 długich marszów. Łączą się w pary, aby wydać potomstwo i zapewnić mu przetrwanie. Film został nagrodzony Oskarem.

 

przygoda na AntarktydziePrzygoda na Antarktydzie

Losy kilku psów toczących walkę o przetrwanie po tym, jak zostają pozostawione na stacji badawczej w wyniku niesprzyjającej pogody.

Piękny film, który pokazuje mądrość i oddanie psów oraz, niestety –  bezmyślność ludzi. Na szczęście znajduje się ktoś, kto potrafi kochać psy tak, jak na to zasługują. W filmie gra Paul Walker znany z „Szybkich i wściekłych”.

 

Kraina loduKraina lodu 

Elsa posiada  kontrolę nad śniegiem i lodem. Gdy sprowadza srogą zimę na swoje królestwo, jej siostra Anna wyrusza w podróż, aby odszukać Elsę i zakończyć pogodowe anomalie. Klasyczna baśń Disneya o pięknych księżniczkach i uczuciu silniejszym niż magia rozgrywa się  w rytmie fantastycznych musicalowych przebojów.  Wasze serca skradnie także bałwanek Olaf mówiący głosem Czesława Mozila.

 

Wiewiór Epoka lodowcowaEpoka lodowcowa

W czasie wielkiej migracji zwierząt tygrys szablozębny, mamut i leniwiec starają się oddać zagubione ludzkie dziecko jego plemieniu. Świetnie wymyślone postaci, które widz od razu lubi: Manfred to powolny, flegmatyczny, ale budzący poczucie bezpieczeństwa mamut, Diego to podstępny tygrys o dobrym sercu, a Sid to wygadany i wszędobylski cwaniak. Najlepszym i najzabawniejszym elementem filmu są sceny z życia pechowej wiewiórki, która wiecznie usiłuje zakopać żołędzia.

 

opowiesci z NarniOpowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa 

Podczas II wojny światowej czwórka rodzeństwa mieszka na wsi w domu starego profesora. Dzieci odkrywają przejście przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią. Narnia to kraina wiecznej zimy rządzona przez Białą Czarownicę (fantastyczna Tilda Swinton). W filmie zobaczymy genialnie wykreowane postaci, takie jak  faun Tumnus, małżeństwo Bobrów i  budzący szacunek lew Aslan. 

daleko na Północy filmDaleko na północy

Przygodowa francuska animacja o młodej arystokratce, która porzuca swój wytworny dom w Petersburgu i wyrusza na daleką północ w poszukiwaniu zaginionego statku, na którym jej dziadek próbował dopłynąć do bieguna północnego, tracąc w wyprawie życie. Bohaterka  w trakcie historii przechodzi wielką przemianę, ucząc się znaczenia pracy, przyjaźni, odwagi, pokonywania przeciwności losu. Podróż staje się dla dziewczyny rytuałem przejścia w dorosłość. 
 

cloud 9 filmCloud 9

Film dla młodzieży. Historia snowbordzistki Kayli, która po wyrzuceniu z  drużyny podejmuje indywidualne treningi z Willem Cloudem – byłym mistrzem snowboardu, którego kariera zakończyła się po poważnej kontuzji. Kayla, wraz ze swoim nowym trenerem,  dąży do udowodnienia sportowych umiejętności i odbudowania mocnej pozycji wśród najlepszych snowboardzistów. Will narzuca jej rygorystyczny trening, aby sprawdzić, czy jest w stanie zmierzyć się z najlepszymi. Tymczasem Kayla inspiruje  Willa do walki z jego największymi wrogami – brakiem wiary w siebie i powracającym zwątpieniem. 

 

303 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent