Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wesoły Ryjek. Recenzja

Wesoły-Ryjek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Bo tego dnia – w tę konkretną niedzielę, chowamy się głęboko pod kołdrę (mając nadzieję, że maluch nas nie zauważy?) i oddalibyśmy przysłowiowe królestwo za jeszcze chociaż kwadrans błogiej ciszy. W takich chwilach nie ma czasu ani ochoty na rozmyślanie czemu malec już nie śpi i co się dzieje w jego, wyspanej już, głowie. Ja wreszcie to wiem. Tę bezcenną wiedzę zyskałam podczas lektury przygód niesfornego, ale uroczego Wesołego Ryjka.

Przy pierwszym opowiadaniu uśmiałam się szczerze. Przy drugim dotarło do mnie o ile piękniejsze mogłoby być życie gdybyśmy my – dorośli tak go nie komplikowali. Przy trzeciej opowieści byłam już w Wesołym Ryjku zakochana po uszy. A opowiadań jest dziesięć… Każde z nich zakończone krótkimi wnioskami i przemyśleniami kogoś, kto dopiero poznaje świat i dziwi się oraz zachwyca najprostszymi jego elementami.

„Wesoły Ryjek” to lektura dla dzieci i rodziców. Maluchy śledzą przygody bohatera z wypiekami na twarzy, a dorośli uczą się od niego świeżego spojrzenia na prozaiczne, niezauważalne na co dzień sprawy.

Radość życia, ciekawość świata, prostota i logika w rozumowaniu, spontaniczność w wyrażaniu uczuć – tak scharakteryzowałabym Ryjka. A Autorowi szczerze zazdroszczę umiejętności patrzenia na świat oczami dziecka.

Wesoły Ryjek
Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Agnieszka Żelewska
stron 40
format 210 x 227 mm
oprawa twarda
Wydawnictwo Media Rodzina

 

Zapraszamy do lektury Recenzji książek dla dzieci i rodziców oraz artykułu Kid′Sleep – i dziecko wie, kiedy wstać

 

633 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent