Warszawska Zima w mieście 2009

Warszawska-Zima-w-mieście-2009
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez Urząd MiastaStołecznego Warszawy w szkołach, muzeach i bibliotekach, ale z ciekawa ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali Warszawiacy będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od gałgankowych, poprzez teatralne, taneczne po konstruktorskie, będą mogli brać udział w konkursach i spotkaniach, oglądać filmy, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, chodzić na basen, a nawet jeździć na wycieczki.

Oto niektóre przykłady zajęć dla dzieci organizowanych w ramach akcji Zima w mieście:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 64 zaprasza na zabawy ruchowe, poznanie zimowej atmosfery z opowiadań i filmów, zajęcia plastyczne.
Dzielnicowa Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży (al. Solidarnoœści 90) zaprasza 19 stycznia o godz. 17:30 na zabawę inaugurującą ferie w Bibliotece. Przewidzianych jest wiele atrakcji: –konkursy, pląsiki, zabawy z chustą integracyjną. Gośœciem specjalnym będzie Franklin –postać znana z książek. A podczas całych ferii zaprasza na zajęcia, warsztaty, konkursy, turnieje, bajki i wiele innych atrakcji w ramach akcji "Zima w mieście".
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 13 (ul. Staszica 5a) zaprasza 19 stycznia na inaugurację akcji "Zima w mieście": zimowe pejzaże” – –zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów (pasty do zębów, waty, węgla itp.). Godz. 11:00.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25 (ul. Żytnia 64) zaprasza na inaugurację akcji "Zima w mieście": "Królowa ŒŚniegu" -” –słuchanie baśœni J.H Andersena w wykonaniu J. Stuhra oraz wykonanie ilustracji. Godz. 12:00.
Ferie zimowe z robotami TwojRobot.pl Zapraszamy na trzydniowe warsztaty w ferie zimowe do Warszawy. Do wyboru są dwa rodzaje zajęć dla dzieci od 8-12 lat:
Teatr Guliwer przygotował z okazji ferii zimowych specjalną ofertę dla widzów indywidualnych. Przed każdym spektaklem granym w czasie ferii odbędą się lekcje teatralne (z cyklu Edukacji Teatralnej). Oferta ta wyjątkowo kierowana jest do widzów indywidualnych,
Eksperymentalne ferie w księgarni Badet Od 21.01 w ramach czterech spotkań feriowych będziemy, za pomocą eksperymentów, wyjaśniać tajemnice otaczającego nas świata. Wykonamy bezpieczne doświadczenia chemiczne, optyczne i dźwiękowe. Zabawy dla dzieci szkolnych, od 7 lat.
Ferie zimowe z Klubem Po Szkole W tym roku wyruszamy w pełną przygód podróż "W dwa tygodnir dookoła świata". Pragniemy przybliżyć wszystkim dzieciom klimat najdalszych zakątków globu. Każdy tydzień kończy się balem karnawałowym, utrzymanym w klimacie odwiedzanych w danym tygodniu krajów.
Muzeum Narodowe w Warszawie serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia dla grup zorganizowanych i indywidualnych zwiedzających w dniach 20-30 stycznia (zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku): grupy zorganizowane zapraszamy na godziny 10.15 i 11.30; indywidualnych zwiedzających, dzieci z rodzicami zapraszamy o godzinie 13.00.
Park Kultury w Powsinie zaprasza nieodpłatnie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, (koniecznie z opiekunami) z jednostek m. St. Warszawy posiadające (na podstawie upoważnienia wydanego przez Władze Miasta) status placówki "Zima w Mieście" w terminie 19.01-23.01 oraz 26.01-30.01.2009 r., do korzystania ze swoich obiektów i terenów. Indywidualnie dzieci i młodzież szkolna, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, może skorzystać nieodpłatnie z wypożyczalni sprzętu sportowego i kręgielni.
Od 21 do 31 stycznia 2009 podczas ferii zimowych Teatr Lalka zaproponuje swoim widzom przedstawienia połączone z edukacyjnymi warsztatami prowadzonymi przez aktorów. Podczas warsztatów dzieci i młodzież zostaną wprowadzeni w tajemnice powstawania widowiska teatralnego,dowiedzą się jak zbudowana jest lalka teatralna i jak nią grać… Poznają też środki artystyczne i efekty sceniczne należące do sztuki teatru. Będą mogli zobaczyć prawdziwe sceniczne czary oraz spotkać się z twórcami.
Bezpłatne lodowisko na Bielanach To już drugi sezon zimowego lodowiska, które w zeszłym roku cieszyło się ogromną popularnością i małych i dużych mieszkańców Bielan.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz