TEATR W KINIE i PUCHAR ALE KINO! Z PIŁKĄ

TEATR-W-KINIE-i-PUCHAR-ALE-KINO-Z-PIŁKĄ

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie specjalne tegorocznego Festiwalu – TEATR W KINIE, czyli spektakl „Kino Palace” Teatru Lalka z Warszawy (18 grudnia, godz. 11.00 i 17.00). Rok temu zaprosiliśmy do kina orkiestrę, w tym roku eksperymentujemy z teatrem. Przedstawienie warszawskiego teatru jest połączeniem dwóch wielkich tematów kina: Narzeczonej Frankensteina i King Konga, przedstawionych w konwencji filmowego obrazu. Spektakl przywołuje atmosferę dawnego kinematografu z całym arsenałem gagów i postaci typowych dla tego okresu.

"Kino Palace", które wyreżyserował Marek Zakostelecky, zdobyło główną nagrodę XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2008. Na spektakl zapraszamy zarówno dzieci (od 7 lat) jak i starszych widzów.

TEATR W KINIE i PUCHAR ALE KINO! Z PIŁKĄ
Teatr Lalka z Warszawy na Festiwalu Ale Kino!

Fanów piłki nożnej zapraszamy na GALĘ ALE KINO! Z PIŁKĄ, podczas której wręczona zostanie nagroda specjalna festiwalu – pierwsze Piłkarskie Koziołki. Uhonorowana nią zostanie Kasia Adamik za film „Boisko bezdomnych”. W ramach gali odbędzie się projekcja dwóch filmów: nagrodzonego „Boiska bezdomnych” oraz „Harry’ego piłkarza”, który jest pierwszym w historii kina filmem o futbolu. Przedstawia perypetie Harry’ego, który zostaje podstępnie porwany przez drużynę przeciwników. Projekcji będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Me, Myself & I.
  
PUCHAR ALE KINO! Z PIŁKĄ
Wydarzeniem towarzyszącym będzie festiwalowy turniej piłki nożnej z udziałem czterech niezwykłych drużyn: 
§ Drużyny bezdomnych grających w piłkę uliczną. Reprezentacja polski w tej dyscyplinie na początku grudnia wraca do Polski z Mistrzostw Świata i właśnie niektórzy zawodnicy i trenerzy tej drużyny wezmą udział w turnieju.
§ Drużyny Piłkarskiej Trzynastki tym razem złożonej przede wszystkim z nauczycieli i trenerów z tej niezwykłej, piłkarskiej szkoły.
§ Drużyny Festiwalu Ale Kino! zespołu organizatorów i gości imprezy, którzy włączą się do wielkiej gry! W drużynie Ale Kino! zagrają m.in. Wojciech Kuczok (ubiegłoroczny juror Festiwalu Ale Kino!) oraz Kuba Socha i Michał Walkiewicz, krytycy filmowi, którzy w tym roku będą oceniali filmy konkursowe w Jury Młodych. W drużynie Ale Kino! zagra również Andrzej Juskowiak, król strzelców turnieju olimpijskiego w Barcelonie w 1992 roku, były reprezentant Polski
§ Drużyny Multikina – Michał Maćkowski, Dyrektor Regionalny, Tomasz Zawistowski, Dyrektor Multikina 51, Remigiusz Śmiałkowski, Dyrektor Multikina Stary Browar, Mariusz Spisz, Dyrektor Marketingu oraz kilku innych pracowników festiwalowego kina.
 
Turniej odbędzie się 18 grudnia o godzinie 11.00 w Sali sportowej Trzynastki przy Alei Niepodległości.
 
W czwartek odbędzie się również ostatni seans „Zapomnianych bajek” (godz. 12.30), w ramach którego zaprezentowane zostaną m. in. animacje: „Koziołeczek”, „Małpa w kąpieli” oraz „O grzebieniu, który nie chciał myć zębów”. 
 
Nieco starszych widzów zapraszamy natomiast do Multikina Stary Browar na: brytyjską „Rewolucję Pani Ratcliffe” (ALE KINO! ALE HISTORIA, GODZ. 17.00), australijski „Czarny balonik” (PANORAMA MŁODYCH, godz. 17.00) oraz „Kwiatek w kieszeni” z Malezji (PANORAMA W STRONĘ DZIECIŃSTWA, godz. 19.30).
 
W czwartek pokazami „Nowych przygód Misia Uszatka” o godz. 9.30, 10.30 oraz 11.30 rozpoczniemy pokazy z cyklu ALE KINO! NAJNAJMŁODSZEGO WIDZA.
 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmpiłkateatr
TEATR W KINIE i PUCHAR ALE KINO! Z PIŁKĄ