Święty Filip Neri. Seria Święci uśmiechnięci. Recenzja

filip neri swieci usmiechnieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Tym razem bohaterem opowieści jest Filip Neri. Był on skromnym i pogodnym dzieckiem, które lubiło muzykę i śpiew. Z powodu łagodnego charakteru nazywano go Filipkiem Złote Serce. Miał świetne pomysły i potrafił każdemu poprawić nastrój .

W pewnym momencie życia ojciec wysłał go do Neapolu, by nauczył się handlu. Choć jego dar zjednywania sobie ludzi przyczynił się do rozkwitu interesu wuja, Filip postanowił udać się do Rzymu. Tu został nauczycielem, a potem zakonnikiem. Dzięki niemu powstało Oratorium. Był wspaniałym człowiekiem, teologiem i filozofem. Starał się zrozumieć ludzką psychikę, znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Cechowała go wyjątkowa miłość do Boga i człowieka. Wszelkie przejawy negatywnych uczuć próbował przeobrazić na pozytywne zachowania. To człowiek pełen pokory i opanowania, dobrej woli i zrozumienia dla innych.

Jego biografia została ukazana w lekkiej, przystępnej choć wierszowanej formie. Opatrzona jest przypisami, które wyjaśniają nieznane zwroty czy pojęcia.

Można się z niej dowiedzieć, co inni sądzili o Filipie, co to jest Nowy Kościół czy kim są filipini. Książka w ciekawy sposób ukazuje osobowość świętego.

Zdobią ją kolorowe, ładne ilustracje, a czcionka jest zróżnicowana, co czyni ją atrakcyjniejszą dla czytelnika. Posiada twardą oprawę, liczy 48 stron. Na ostatniej stronie znajduje się niespodzianka dla uważnie czytających.

Bardzo sympatyczna i przyjemna lektura, polecam.

Joanna Smolarek

Święty Filip Neri
Seria Święci uśmiechnięci
Eliza Piotrowska
Liczba stron:48
Wymiary:195×195 mm
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Święty Wojciech

Inne recenzje książek, pisane przez mamy znajdziecie TUTAJ.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent