Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Świąteczne książki dla przedszkolaka. 5 zimowych tytułów dla małych czytelników

Świąteczne książki dla przedszkolaka. 5 zimowych tytułów dla małych czytelników
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Ho, ho, ho! Boże Narodzenie za pasem. Jeśli nie macie jeszcze żadnego pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyjcie do naszego zimowego prezentownika. Znajdziecie tu najciekawsze, naszym zdaniem, świąteczne książki dla przedszkolaka.

Zbliża się magiczny, świąteczny czas, w którym biblioteczki milionów dzieci wypełniają się niezwykłymi opowieściami. Co w tym roku przyniesie niezwykły Święty Mikołaj? Tego dokładnie nie wiemy. Jeśli jednak chcecie podrzucić parę pomysłów sympatycznemu brodaczowi, który przez cały rok mieszka z elfami w Laponii, nie krępujcie się! Wybraliśmy świąteczne książki dla dzieci, które zawsze są strzałem w dziesiątkę.

Świąteczna książka dla przedszkolaków – Wierszyki świąteczne

Nowość dla wszystkich wielbicieli rymowanek! Kasia Huzar-Czub i Joanna Bartosik stworzyły książkę, dzięki której poezja wypełni wasze domy. A o czym ta poezja? O ciepłym kakao, gotowanych pierogach, szalonych zabawach na śniegu i, tradycyjnie, układaniu klocków w blasku choinki. „Wierszyki świąteczne” to pełna rymów i kolorów książka, która wprowadzi was w klimat świąt. Spokojnie ucieszy młodsze dzieci, starsze, a nawet rodziców, dziadków… Czy pierwsza gwiazdka już świeci? Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? Stąd się dowiecie!

Świąteczna opowieść – Niuniuś czeka na święta

W domu Niuniusia, podobnie jak u bohaterów wierszyków Kasi Huzar-Czub, dużo się dzieje. Kupowanie światełek, ubieranie choinki, wysyłanie kartek z życzeniami, pieczenie pierniczków… Wszystko tak pięknie wygląda, brzmi, smakuje i pachnie! W świątecznej opowieści Agi Nuckowski wrażeń jest dużo – może aż za dużo dla kilkuletniego Niuniusia. Tylko jak nie pogubić się w świecie emocji? Odpowiedź przyniesie zilustrowana przez Aleksandrę Szwajdę książka o emocjach dla dzieci„Niuniuś czeka na święta”. To pięć wyjątkowych rozdziałów, a każdy z nich to krótka opowieść o zachwycie, zaufaniu, radości, więzi i cierpliwości.

Świąteczne książki dla dzieci – Święta

To trochę zabawna opowieść, a trochę zaskakująca i wzruszająca. Jej bohaterem jest Antek, który w tym roku nie chce napisać listu do Mikołaja. A właściwie chce, bardzo chce, ale boi się, że to niezbyt rozsądny pomysł, bo jeśli był w tym roku niegrzeczny, to Mikołaj i tak nie spojrzy na jego list. Tylko czy naprawdę o takie wartościowanie i ocenianie chodzi w Bożym Narodzeniu? Ani trochę! I wie o tym zarówno Święty Mikołaj, jak i autorka zilustrowanej przez Aleksandrę Gołębiewską książki. „Święta” to piękna opowieść Alicji Dyrdy, którą – razem ze świątecznymi wierszykami, Niuniusiem, zapachem świąt, dzwoneczkami reniferów i… niespodzianka! – znajdziecie w Pakiecie świątecznym od Natuli.

Wzruszająca opowieść na Boże Narodzenie – Zagadka złodzieja świąt

Ktoś chce ukraść Boże Narodzenie! Tylko dlaczego? Skąd biorą się tajemnicze ślady na śniegu, czemu z domu nagle zaczynają ginąć różne przedmioty? Trzynastoletnia Marcela postanawia uratować święta. To nie będzie łatwe, zwłaszcza że ona sama właśnie wkracza w okres dojrzewania i potrzebuje wsparcia bliskich. Czy jej się uda? My w to wierzymy! „Zagadka złodzieja świąt” Lisy Bjarbo to bożonarodzeniowa opowieść dla starszych dzieci, która wprowadzi was w świąteczny nastrój, a przepiękne ilustracje Matildy Ruty są jej doskonałym uzupełnieniem. Polecamy!

Piękna książka dla nieco starszych dzieci – W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy

Ta książka to prawdziwa wielka księga Bożego Narodzenia i kalendarz adwentowy dla dzieci w jednym! Ewelina Włodarczyk przychodzi z mnóstwem ciekawych pomysłów, dzięki którym czekanie na święta będzie jeszcze przyjemniejsze. A ponieważ czas między grudniowym wschodem a zachodem słońca jest bardzo krótki, możecie mieć pewność, że większość zadań będziecie wykonywać przy zaświeconej lampie. Tylko kiedy stworzyć nowy, błyszczący łańcuch albo przejrzeć ozdoby choinkowe? Odpowiedź znajdziecie w tytule książki „W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy”. Idą święta!

213 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent