Sopel Bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej. Recenzja książki

Sopel bramkostrzelny opinie o książce

Sopel Bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej to kolejny tom z serii Akademia Szpiegów autorstwa Ewy Nowak. Do tej pory nie znaliśmy tej serii, jednak nie przeszkodziło nam to w lekturze. Przygody Anakina i Omegi wciągnęły nas od pierwszych stron.

Akademia szpiegów to świetna seria dla samodzielnych czytelników. Dość duże litery, krótkie rozdziały i sporo ilustracji sprawiają, że książki czyta się z przyjemnością i podołają im nawet mniej wprawni czytelnicy. Jest to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy wyrośli już z Biura detektywistycznego Lassego i Mai. Tu sprawy są bardziej złożone i zawiłe, a śledztwa bardziej rozbudowane.

Bohaterowie, choć są tajnymi agentami i posiadają różne szpiegowskie gadżety, to wciąż są dziećmi. Wykonując polecone im zadania muszą wykazać się sprytem i pomysłowością. Wcielając się w trenującego w juniorskim klubie zawodnika Anakin dostaje się do szatni najlepszego polskiego strzelca, tytułowego Sopla, który zostaje otruty tuż przed największym w karierze transferem. Zadaniem młodych szpiegów jest znalezienie truciciela i rozwikłanie zagadki nieudanego transferu. W trakcie lektury wraz z bohaterami wykluczamy kolejnych podejrzanych, zbieramy wskazówki i trafiamy na zaskakujące zwroty akcji.

W trakcie lektury niejednokrotnie wyobrażałam sobie świetny serial kryminalny dla dzieci, który mógłby powstać na bazie tej przygody. Sopel bramkostrzelny to bardzo udana detektywistyczna powieść, która zachęciła nas do sięgnięcia po inne przygody Anakina i Omegi.

Ewelina Zielińska

Sopel Bramkostrzelny, czyli najdroższy transfer w historii piłki nożnej
Data wydania: Luty 2020
Liczba stron: 120
Format: 143 mm x 200 mm
Wydawnictwo Czarna Owca

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie