UD

Recenzja książki Zmora doktora Melchiora z serii Klub Poszukiwaczy Przygód

Recenzja książki Zmora doktora Melchiora Klub poszukiwaczy przygód
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Klub Poszukiwaczy Przygód to nowa seria stworzona przez Agnieszkę Stelmaszczyk. Autorka ma w swoim dorobku wiele książek dla dzieci i młodzieży.

Klub Poszukiwaczy Przygód cz.1 – Zmora doktora Melchiora przedstawia przygody czterech piątoklasistów: Przemka, Rodzynka, Muffina i Bazyla. Pewnego dnia chłopcy wpadają na pomysł założenia Klubu Poszukiwaczy Przygód. Jako pierwszy cel stawiają sobie odnalezienie obrazów skradzionych z muzeum. Uczniowie okazują się bardzo skuteczni i szybko trafiają na dwa ze skradzionych dzieł. Wtedy inspektor Szczurek zaczyna podejrzewać, że bohaterowie mogą być zamieszani w aferę. Jakby tego było mało, doktora Melchiora zaczyna nawiedzać wieczorami zmora. Poszukiwacze zajmą się również i tą sprawą.

Nowy tytuł Agnieszki Stelmaszczyk to wciągająca historia z ciekawą intrygą. W książce znajdziemy wiele wątków, które z pewnością spodobają się dzieciom. Jest ewakuacja szkoły, garść magii, tajemniczy upiór, ukryty skarb oraz doza napięcia. Bohaterowie są wyraziści, budzą sympatię. Książka napisana jest prostym językiem.

Klub Poszukiwaczy Przygód cz.1 – Zmora doktora Melchiora czyta się błyskawicznie i z przyjemnością.

Czytelnik jest zaangażowany, rywalizuje z bohaterami, starając się szybciej niż oni rozwikłać zagadkę. Nie jest to jednak łatwe, do ostatniej chwili pozostajemy w niepewności, jak zakończy się ta historia.

Polecam.

Monika Górka

Klub Poszukiwaczy Przygód cz.1 – Zmora doktora Melchiora
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2019
Oprawa: miękka
Liczba stron: 200
Format: 14.5 x 20.5 cm

499 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent