Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów. Recenzja książki

Roch i zdrowie recenzja ksiąśki dla dzieci

Roch Malusiński słynie ze zbierania właściwie wszystkiego, co spotka na swojej drodze. Gdy tylko wychodzi na spacer, ciągnie za sobą ogromną skrzynię na kółkach, zbierając do niej wiele interesujących rzeczy.

Tym razem cała czwórka: Basia, Maks, Mela i Roch wyrusza na poszukiwanie skarbów. I tak po kolei zbierają: litery, rośliny, korę, żołędzie i piórka. Prawda, że dla Malusińskich to bardzo dużo cudownych znalezisk? Wracając do domu, spotykają zapłakaną żabią rodzinę i za pomocą patyczka w kształcie litery „V” pomagają im znaleźć źródło wody. Pomagają jeszcze krecikowi, jaszczurkom i popielicy używając do tego znalezionych wcześniej skarbów, ciesząc się, że mogli komuś pomóc.

Dalsza część książki to kilka słów o zdrowiu.

Mali czytelnicy poznają definicję zdrowia, choroby, a także poznają kilka dobrych rad dla zdrowia.

Wesoła książeczka dla przedszkolaków, traktuję ją jako wstęp do rozmów o empatii i zdrowiu. Czterolatkom się podoba, starsze dzieci uznały, że na taką książkę są „stanowczo zbyt dorośli”. Dla dzieci nie było jasne, jak się ma opowiadanie do rad o zdrowiu, choć zamierzeniem autora było napisanie opowiadania, w którym Malusińscy tworzą apteczkę, za pomocą której potem pomagają innym.

Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów
Auror: Aleix Cabrera
Oprawa: Twarda
Format: 240×240 mm
Objętość: 36 stron
Wydawnictwo: Święty Wojciech

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów. Recenzja książki