Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów. Recenzja książki

Roch i zdrowie recenzja ksiąśki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑

Tym razem cała czwórka: Basia, Maks, Mela i Roch wyrusza na poszukiwanie skarbów. I tak po kolei zbierają: litery, rośliny, korę, żołędzie i piórka. Prawda, że dla Malusińskich to bardzo dużo cudownych znalezisk? Wracając do domu, spotykają zapłakaną żabią rodzinę i za pomocą patyczka w kształcie litery „V” pomagają im znaleźć źródło wody. Pomagają jeszcze krecikowi, jaszczurkom i popielicy używając do tego znalezionych wcześniej skarbów, ciesząc się, że mogli komuś pomóc.

Dalsza część książki to kilka słów o zdrowiu.

Mali czytelnicy poznają definicję zdrowia, choroby, a także poznają kilka dobrych rad dla zdrowia.

Wesoła książeczka dla przedszkolaków, traktuję ją jako wstęp do rozmów o empatii i zdrowiu. Czterolatkom się podoba, starsze dzieci uznały, że na taką książkę są „stanowczo zbyt dorośli”. Dla dzieci nie było jasne, jak się ma opowiadanie do rad o zdrowiu, choć zamierzeniem autora było napisanie opowiadania, w którym Malusińscy tworzą apteczkę, za pomocą której potem pomagają innym.

Roch i zdrowie czyli skrzynia pełna cudów
Auror: Aleix Cabrera
Oprawa: Twarda
Format: 240×240 mm
Objętość: 36 stron
Wydawnictwo: Święty Wojciech

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent