Weleda
Weleda Baby

Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii. Recenzja

Przyjaciele żyrafy
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wiadomo, że rozmowy na te tematy nie należą do łatwych i przyjemnych. Często w złości, gniewie czy innych negatywnych emocjach nie potrafimy logicznie myśleć i powiedzieć, co nam leży na sercu. A skoro nie umiemy tego ubrać w słowa, to nikt nie przyjdzie nam z pomocą.

Żyrafa Bibi i szakal Zenon podpowiadają maluszkom, w jaki sposób nazwać emocje, jak sobie z nimi radzić, a także jak po prostu komunikować się z drugą osobą.

Te sympatyczne zwierzątka wraz ze swoimi przyjaciółmi zapraszają nas do Leśnego Zakątka. Tutaj dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. I tak np. możemy dowiedzieć, co to jest bliskość. Czy to tylko sąsiedztwo z drugim człowiekiem?

Szakal Zenon pokaże nie tylko Bibi, ale również nam, czym tak naprawdę jest prawdziwa wyobraźnia i jak można ją wykorzystać w zabawie. Na czym polega dzielenie się z przyjaciółmi i jakie to jest ważne. I wiele, wiele innych… znakomita książka.

Moja córeczka co prawda umie wyrażać emocje i uczucia oraz komunikować swoje potrzeby, jednak nie zawsze potrafi dobrać odpowiednie słownictwo. Jestem przekonana, że po tej lekturze zdecydowanie łatwiej będzie się nam rozmawiało. Czasami też zdarzają jej się problemy z komunikacją między dziećmi w szkole. Często podejmuje decyzje, które nie zawsze bywają po jej myśli i co do których nie jest do końca przekonana. Ta lektura rozwiała jej wszystkie wątpliwości.

Książeczka została podzielona na krótkie rozdziały, a każdy zawiera inny temat i mówi o innych uczuciach. Historyjka zwykle kończy się pomocną ramką dla rodziców, w której znajdziemy po prostu pytania do dziecka.

Sprawdzają one nie tylko uwagę podczas słuchania, ale przede wszystkim zmuszają do myślenia. Pozostawiają słuchaczowi wolną furtkę, aby sam odnalazł własną interpretację. Dzięki nim maluszek uczy się wyrażać swoje emocje.

Język jakiego użyły autorki jest ciepły, przejrzysty i przystępny dla dziecka. Obrazki są proste, ciekawe, nie są zbytnio kolorowe. Podkreślają i uzupełniają czytany tekst, a tym samym nie odwracają uwagi.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Historyjki zostały spisane na zwykłych, kremowych kartkach, które uwielbiam. To one głównie nadają charakterystycznego zapachu książce.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto sięgnąć po tę pozycję, bo to naprawdę wartościowa lektura.

Katarzyna Jakuszko

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii
autorki: Aneta Ryfczyńska, Joanna Berendt
ilustracje: Aleksandra Gołębiewska-Słowik
120 stron
oprawa miękka ze skrzydełkami
format 170×240 mm
Wydawnictwo CoJaNaTo

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

761 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent