Przed twoim urodzeniem. Recenzja książki

Przed twoim urodzeniem książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jak wyjaśnić dziecku, skąd wzięło się na świecie? Na przykład sięgając po książkę Przed twoim urodzeniem. Oszczędna w treści udowadnia, że czasem nie potrzeba wielu słów, by wyrazić wielkie sprawy. To lektura, która doskonale obrazuje małym czytelnikom cud narodzin.

Mamo, a skąd ja się wzięłam? Skąd się biorą dzieci? To pytanie musiało przecież kiedyś paść. Zadała mi je moja córka, gdy nie miała jeszcze czterech lat. Co jej odpowiedziałam? Że z miłości. Że najpierw dzieci są w marzeniach, a potem są w brzuszku u mamy. I że ona, moja córka, jest właśnie dzieckiem miłości. Te słowa zrobiły duże wrażenie i utrwaliły się w pamięci.

Jakiś czas temu w nasze ręce wpadła książka Przed twoim urodzeniem. Przeglądając jej strony, uśmiechałam się sama do siebie. Bo przecież jest ona właśnie o tym, o czym kiedyś rozmawiałyśmy i co chciałam przekazać córce.

W tej książce nie znajdziecie dużo treści. Nie ma tutaj długich opisów i wyjaśnień. Główny bohater opowiada o tym, jak od dawna szukał towarzystwa. Jako dziecko robił np. ludzika z kolorowych plam, okruszków chleba, cukierków i ciastek, z kamyków, z ziaren, z zapałek, z żelaza i z piasku. Tak było „przed twoim urodzeniem” – opowiada tata.

Przeglądając ilustracje, które stanowią bardzo ważny element tej książki, śledzimy drogę bohatera, jego przejście w wieku dorosły, kiedy to… poznaje pewnego dnia swoją ukochaną i razem robią „ludzika z miłości”.

„Dzięki tej historii, mali i duzi czytelnicy mogą się dowiedzieć nie tylko tego, skąd się biorą dzieci, ale także – skąd się biorą rodzice” – czytamy słowa Wojciecha Widłaka na okładce książki. Szczerze polecam tę niedługą, ale bogatą w słowa, obraz i emocje książkę. Może być idealnym prezentem dla dziecka i jednocześnie wyznaniem rodzicielskiej miłości.

Przed twoim urodzeniem
Autor:Rascal
Ilustrator: Mandana Sadat
format: 22,5×24 cm
ilość stron: 32
oprawa: twarda
rok wydania: 2016
Wydawnictwo Czerwony Konik

Zobacz inne recenzje książek dla dzieci, pisane przez rodziców!

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent