Prezenty pod choinkę dla małego dziecka
UD

Prezenty pod choinkę dla małego dziecka

Prezenty pod choinkę dla małego dziecka
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Wybór idealnego prezentu pod choinkę nie jest łatwym zadaniem. Wiemy o tym doskonale, dlatego przygotowaliśmy małą ściągę, którą koniecznie powinien mieć pod ręką każdy rodzic. No i Święty Mikołaj, to oczywiste.

Drewniane zabawki, gry planszowe, rowerki biegowe, zabawki edukacyjne… To tylko jedne z wielu przedmiotów, które każdego roku, w Boże Narodzenie, wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych. Czy o czymś zapomnieliśmy? Tak, o książkach dla dzieci! A przecież to właśnie one rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, poszerzają słownictwo, inspirują, a zdarza się, że nawet pomagają dziecku zasnąć. Dlatego, wybierając prezenty dla dzieci, nie zapomnijcie o ciekawej literaturze. Mamy dla was książki zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Oto przepis na idealny prezent świąteczny. Sprawdźcie!

Najlepsze prezenty pod choinkę dla dzieci – Zupa i Pranie

Zaczynamy od książek przygotowanych z myślą o najmłodszych dzieciach. Zupa i Pranie to książeczki kontrastowe, które ukazały się nakładem wydawnictwa Natuli. Ich autorzy, Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner, stworzyli niezwykłe, pełne dźwięków i kolorów opowieści o z pozoru zwykłych, prostych czynnościach – gotowaniu zupy i robieniu prania. Książeczki stymulują naturalną ciekawość dziecka, wspierają rozwój wielu zmysłów – przede wszystkim wzroku, ale też słuchu i dotyku. Możecie je pokazywać dziecku już od pierwszych tygodni życia. Jesteśmy pewni, że wspólna lektura sprawi wam mnóstwo frajdy.

Świąteczne prezenty – Wierszyki paluszkowe

W książeczkach kontrastowych królują kolorowe ilustracje o wyraźnie zarysowanych kształtach, które wspierają rozwój wzroku. W kolejnej książce, Wierszykach paluszkowych, także znajdziecie wiele inspirujących obrazów. Stworzone przez Joannę Bartosik ilustracje przedstawiają m.in. komarzycę, pieski i ćmę. To bohaterowie rytmicznych, bardzo zabawnych rymowanek autorstwa Kasi Huzar-Czub. Zabawy paluszkowe są doskonałą rozrywką dla całej rodziny, wzmacniają więź rodzica z dzieckiem, dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa. To recepta na zabawy dla dzieci bez zabawek. Wystarczą wam tylko dłonie.

Wspaniały prezent dla dzieci – Wierszyki bliskościowe

Po Wierszykach paluszkowych czas na Wierszyki bliskościowe. To kolejna stworzona przez Kasię Huzar-Czub i Joannę Bartosik książka, która zaprasza do czułego kontaktu z dzieckiem. Tym razem miejsce zabaw paluszkowych zajmują przytulaski i gilgotki. Brzmi ciekawie? W takim razie usiądźcie wygodnie, czytajcie wierszyki i koniecznie sprawdźcie, do jakiej zabawy, pełnej ciepła i miłości, tym razem zapraszają nas autorki. A to nie wszystko. Obie wspomniane książeczki dla niemowląt są doskonałą szansą na to, by choć na chwilę stać się ośmiornicą, małpką, jeżem, leniwcem, ślimakiem, a nawet ogromnym słoniem. Marzą o tym wszystkie dzieci!

Prezenty pod choinkę – Niegrzeczne Książeczki

Czas na jedną z najbardziej świątecznych książek w naszym zestawieniu. Święta, bo o niej mowa, to książka wydana przez NATULI dzieci są ważne. W środku znajdziecie opowieść o tym, że Święty Mikołaj przychodzi do wszystkich, a wręczanie komukolwiek rózgi jest passé – i nie ma od tej reguły żadnego wyjątku! Święta Alicji Dyrdy i Aleksandry Gołębiewskiej to najnowsza część serii Niegrzeczne Książeczki. Tak jak poprzednie wchodzące w jej skład opowiadania, Rosół, Smok, Łobuz, Błoto i Tort, udowadnia, że nie należy dzielić dzieci na „grzeczne” i „niegrzeczne”. Lektura zaprasza czytelników do wspólnej rozmowy o wrażliwości, uczuciach, asertywności i bronieniu własnych granic. Każda z Niegrzecznych Książeczek to doskonały prezent zarówno dla malucha, jak i nieco starszego dziecka.

Wyjątkowy prezent na święta Bożego Narodzenia – Opowieść wigilijna

Po pełnych bliskości, wydanych przez Natuli książkach, czas na ponadczasową opowieść, bez której większość z nas nie wyobraża sobie świąt. Jej bohater, skąpy i samolubny Ebenezer Scrooge, każdego roku gości w wielu domach. Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa tym razem powraca w nowej odsłonie, z ilustracjami utalentowanej hiszpańskiej artystki, Any Garcii. Opublikowana w twardej oprawie posłuży wam długie lata. Wybierając prezent dla dziecka, nie zapomnijcie o tej kultowej książce.

Świąteczny prezent dla dzieci – Magiczny sklep z prezentami

Wprawdzie nie powinno się oceniać książki po okładce, ale tym razem trudno nam się oprzeć. Twórcy Magicznego sklepu z prezentami, Maudie Powell-Tuck i Hoang Giang, zadbali bowiem nie tylko o inspirującą opowieść, ale też czarujące ilustracje. Bohaterem książki jest kilkuletni Bartek, który nie cieszy się z nadchodzących świąt – w tym roku w ich domu nie będzie ani ciepłego posiłku, ani choinki. Wkrótce poznaje jednak gigantycznego niedźwiedzia polarnego i dzięki niemu zmienia nastawienie. Szukając idealnego prezentu świątecznego, koniecznie zerknijcie to tej wzruszającej książki. Udowadnia ona, że to nie pieniądze są w życiu najważniejsze. Pamiętajmy o tym – zwłaszcza w święta.

223 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent