Prawdziwa miłość. Recenzja

Prawdziwa miłość

Kwadratowa książeczka w twardej oprawie kryje w sobie niezwykle wzruszającą i mądrą bajkę.

Prawdziwa miłość  opowiada o Małej Pandzie, która zgubiła się w bambusowym lesie.

Z pomocą przyszedł jej Śnieżny Leopard, największy wróg tych zwierzątek. Zaprosił na noc do stada, by rano odprowadzić Małą Pandę przerażonym rodzicom. Co kierowało drapieżnikiem, że nie pokusił się na łatwą zdobycz? Dlaczego tak się zachował i jakie miał ku temu przesłanki? Aby odnaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie musicie sięgnąć po tę lekturę.

Książka jest fantastycznie wydana. Żywe kolory, bogate ilustracje, śliskie kartki i – co najważniejsze – jasna i urocza historia, to główne zalety tej bajeczki.

Jest ona napisana prostym i zrozumiałym językiem, zatem odpowiednia jest dla każdej grupy wiekowej. Duża czcionka sprawia, że dzieci zaczynające naukę czytania spokojnie sobie z nią poradzą.

Podobnie, jak w książeczce z tej samej serii „Mądre oszczędzanie”, i tutaj na końcu znajdują się przykładowe pytania. Są one drogowskazem zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. Mobilizują do myślenia i ukierunkowują młodego czytelnika do wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Z czystym sumieniem polecam tę pozycję rodzicom, którym zależy, aby ich maluszek wyrósł na wartościowego i wrażliwego człowieka.

Katarzyna Jakuszko

Prawdziwa miłość
Autor: Justyna Wacławik
Ilustracje: Jakub Kuźma
Przewodnik dla rodziców: Magda Grabowska
Format: 225 mm x 225 mm
Oprawa: twarda, lakierowana
Ilość stron: 32
Wydawnictwo Vocatio

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie