Poznaję liczby, książka + karty obrazkowe. Recenzja

Poznaję liczby - Karty obrazkowe i książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Bywają szczęściarze, których dzieci w mig łączą zapis graficzny z obrazkiem. Widzą cztery pingwiny, więc od razu wskazują na cyfrę 4, ku uciesze dorosłych. Zazwyczaj jednak wymaga to trochę pracy, zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica. Tak, wiem. „Po to chodzi do przedszkola, żeby się nauczyć”. Trochę tak, ale dziecko chce spędzać czas z nami, absorbuje naszą uwagę, a to najprzyjemniejsza forma edukacji: przez zabawę, w przyjaznym otoczeniu.

„Poznaję liczby” to 35 kart obrazkowych, które od razu spodobały się dzieciom. Znajdują się na nich grafiki sikorek, motyli, muszli, jeża, flamingów, kaloszy, kaczątek, rybek, donatów i wielu innych atrakcyjnych dla dzieci zwierząt, roślin i przedmiotów. Co ważne, obrazki są barwne, różnorodna, ale pastelowe ramki nie odwracają uwagi od celu, czyli przedmiotów, które dziecko ma policzyć.

Prywatnie i zawodowo jestem zwolennikiem koncepcji Pań E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej, że dziecko powinno liczyć patyczki, jednobarwne klocki itp., a nie autka, kokardki i inne gadżety rozpraszające uwagę, ale dla tej gry jestem w stanie zrobić wyjątek. Warunek jest jeden, dziecko najpierw musi dostać karty do ręki, obejrzeć je sobie, pobawić się nimi, a dopiero później przechodzimy do edukacji matematycznej. Na odwrocie każdej z kart znajduje się zapis graficzny liczb, tylko i wyłącznie, bez dodatkowych ozdobników, poza wspomnianą już wcześniej pastelową ramką. Dodatkowo znajdują się cztery karty ze znakami: „-„, „+”, „=”, „<”, „>”. Dzięki nim dzieci nie tylko mogą poznać liczby od 1 do 10, ale je dodawać, odejmować i porównywać.

Dodatkowy bonus to książeczka z zadaniami przygotowująca do wykonywania prostych działań matematycznych oraz propozycjami zabaw dostosowanymi do wieku 3+. Miło zaskoczyły mnie czarno-białe strony, których nie należy traktować jako pójście na łatwiznę i zastosowanie tańszego druku. Tak naprawdę to dowód na to, że twórca gry wie, jak prawidłowo uczyć małe dzieci podstaw matematyki, tak by osiągnąć rezultaty, a nie tylko sprzedać jaskrawe książeczki.

Dla mnie to najlepsza reklama. Polecam serdecznie do domu i przedszkola, na wakacje, do przychodni, wszędzie.

Poznaję liczby, książka + karty obrazkowe
Seria: Kapitan Nauka
Rok wydania: 2018
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Edgard

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent