Pomysł na prezent – Kieszonkowiec angielski

Kieszonkowiec angielski
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wśród nowości Wydawnictwa Edgard pojawiła się nowa, oryginalna seria – KIESZONKOWCE. Są to gry karciane, które zgodnie z hasłem nauka przez zabawę, pomagają w szybkim doskonaleniu znajomości języka angielskiego. Z Kieszonkowcami jest wesoło, rozrywkowo i mądrze – to świetny pomysł na wspólne rodzinne granie!

Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet

1 talia = 4 edukacyjne gry towarzyskie!

Zapamiętuj przeciwieństwa, wyszukuj i działaj szybciej niż przeciwnik! Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko nauczysz się najważniejszych angielskich przymiotników!

Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet to wyjątkowa gra karciana do nauki angielskich przymiotników dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią także dzieci już od 9 roku życia.

Efekt uboczny grania: nauczysz się najważniejszych angielskich przymiotników.

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 9+

Kieszonkowiec angielski Remember & Forget

1 talia = 4 edukacyjne gry towarzyskie!

To put on? To take off!
To buy? To sell!

Zapamiętuj przeciwieństwa, wyszukuj i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak nauczysz się 53 angielskich czasowników!

Kieszonkowiec angielski Remember & Forget to wyjątkowa gra karciana do nauki najważniejszych angielskich czasowników dla każdego fana nauki przez zabawę – również dla dzieci już od 9 roku życia.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 minut
Wiek: 9+

Kieszonkowce składają się z talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapek, karuzela, szachraj. Umieszczona na karcie instrukcja szczegółowo wyjaśniona zasady wszystkich wariantów rozrywki. Do kart dołączony jest również słowniczek z tłumaczeniem. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka dostarcza wielu emocji!

Do współpracy przy Kieszonkowcach szlifujących angielski zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy – Remember & Forget oraz Bitter Sweet w ciekawy sposób zilustrowała Marta Ruszkowska. Merytoryczną zawartością Kieszonkowców zajęła się Dorota Kondrat, twórczyni projektów edukacyjnych.

Wygodny format kart sprawia, że zmieszczą się w kieszeni i sprawdzą w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, czy w szkole. Kieszonkowiec to wyjątkowa gra dla całej rodziny.

Nasza opinia

Gry karciane niezmiennie cieszą się wielką popularnością – wszyscy je lubią, czas rozgrywki nie jest zbyt długi i mają wielki atut: można je wszędzie ze sobą zabrać! Dodatkowo, jeśli mają walor edukacyjny, wówczas i rodzice patrzą na nie przychylniejszym okiem.

Tutaj Kieszonkowce angielskie przyciągają – nieszablonową grafiką, pomysłem, humorem. Ot, tak niepostrzeżenie uczą i nie jest to bezmyślne wkuwanie słówek, ale gra w skojarzenia, liczy się spostrzegawczość i refleks. Naprawdę godne uwagi, polecam! Warto choćby na kwadrans usiąść przy nich z dzieckiem, to na pewno potem zaprocentuje … w szkole! Lecz nie tylko tam, świat przecież teraz nie ma granic – również dla wyobraźni.

Monika Konieczny, Miasto Dzieci.pl