Poczet królów i książąt polskich. Recenzja

Poczet królów i książąt polskich. Recenzja

Tak naprawdę to pierwsza z książek, która nie wzbudziła zainteresowania mojej małej czytelniczki. Jestem przekonana, że wynika to tylko z dwóch powodów. Po pierwsze moja córeczka nigdy nie lubiła malowanek – zawsze sobie sama rysowała, a potem wypełniała kolorami, a po drugie, że jeszcze nie poznała historii w szkole.

Osobiście nie jestem w stanie podpowiedzieć, dla jakiego wieku dzieci mogłaby być ta pozycja.

Uważam, że dziecko zaczynające kolorowanie nie zrozumie postaci w tej książce, chociaż można by było spróbować. Zaś to dziecko, które ma już za sobą wstęp do historii w szkole pewnie już nie będzie miało ochoty kolorować.

Oczywiście mogę być w błędzie, gdyż moja opinia wynika tylko z obserwacji mojej własnej córeczki.

Książka sama w sobie budzi ciekawość. Jej okładka jest twarda, kolorowa i znajduje się w niej zawieszka orła, którą można powiesić w dowolnym miejscu.

Na każdej stronie oprócz malowanki możemy znaleźć bardzo ciekawe informacje, m.in. najważniejsze daty, opis postaci, ciekawostki oraz quiz. W połowie książki znajdują się naklejki, które trzeba umieścić w odpowiednim miejscu. Ułatwiają one młodemu czytelnikowi pokolorowanie obrazka. Wierszyk, który znajduje się przy każdej postaci niestety do mnie nie przemawia. Słownictwo w nim użyte jest dość skomplikowane, trudne i niestety, ale nie każde dziecko będzie wstanie zrozumieć wierszyk.

Na ostatniej stronie możemy znaleźć drzewo wraz z latami panowania władców Polski.

Uważam, że książka będzie doskonałą ściągawką dla dzieci, które zaczną poznawać historię. Ta pozycja udowadnia, że nauka wcale nie musi być trudna, nudna i bezbarwna.

Katarzyna Jakuszko

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci
Format: 205 x 285 mm
Ilość stron 96
www.sfinks.info

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie