Planszowe gry LEGO

Firma LEGO we współpracy z dr Reinerem Knizia, znanym projektantem gier planszowych opracowała dziesięć gier planszowych, łączących klasyczne elementy LEGO z twórczą strategią i unikatową kostką LEGO, kreowaną przez samego gracza.

Planszowe gry LEGO to nowy rodzaj zabawy dla rodziców i dzieci powyżej sześciu lat. Gry LEGO wyróżniają się wyjątkową koncepcją opartą na 3 etapach: BUDUJ-GRAJ-ZMIENIAJ.

Pierwszy etap BUDUJ, charakterystyczny dla LEGO, polega na konstruowaniu planszy i specjalnej kostki przez uczestników zabawy.

Drugi GRAJ to nowość w świecie LEGO – czyli oryginalna fabuła i zasady gry.

Ostatni etap ZMIENIAJ jest znowu typowy dla LEGO, gdyż gra może być komponowana i konstruowana na nowo, co pozwala dzieciom na kształtowanie zabawy na swój sposób, wprowadzenie do niej własnych pomysłów i, co najważniejsze, na puszczanie wodzy fantazji. Właśnie dlatego dr Knizia wierzy w potencjał tych gier: „koncepcja gier proponowana przez LEGO oznacza, że dzieci mają możliwość wyrażania swojej kreatywności w dużo większym zakresie niż w wypadku innych gier planszowych. Zachęcone do tworzenia nowych strategii, realizowania własnych pomysłów bardziej angażują się w granie i mają większą motywację do zabawy.”

Hitem linii jest gra Piramida Ramzesa, przygotowana we współpracy z dr Reinerem Knizia. Jest to gra strategiczna dla graczy siedmioletnich i starszych, która zdobyła prestiżową nagrodę rynku zabawkarskiego „Toy Innovation 2009”. Celem gry jest powstrzymanie króla mumii Ramzesa od podboju Egiptu dzięki kolekcjonowaniu magicznych kryształów. Poza Piramidą Ramzesa na odkrycie przez miłośników gier i fanów LEGO czeka także dziewięć innych gier. Creationary jest niezrównaną grą na imprezy, w której może wziąć udział nawet osiem osób. To prawdziwe wyzwanie dla kreatywności, wyobraźni i umiejętności budowania z klocków LEGO. Pierwsza osoba, która zgadnie, co buduje inna, wygrywa. Minotaurus zwabia graczy do zawiłego labiryntu, gdzie muszą znaleźć tajemniczą świątynię. Ale strzeż się! Ściany labiryntu są ruchome, a złośliwy Minotaur może kryć się wszędzie. Również Robo Champ, Magikus, Monster 4, Lava Dragon, Race 3000, Lunar Command i Pirate Code oferują wiele godzin dobrej zabawy oraz umożliwiają poznanie innych wyjątkowych dla dzieci światów, taki jak świat piratów, łowców skarbów czy astronautów.

Gry LEGO są dostępne w polskich sklepach zabawkowych. Opakowanie i instrukcje zawierające zasady gry posiadają informacje w języku polskim.

Informacje o grach:

Minotaurus
Wielki Minotaur, mityczny stwór, strzeże sekretnej świątyni ukrytej głęboko we wnętrzu labiryntu. Jako pierwszy poprowadź swoich bohaterów do świątyni, unikając Minotaura i sprytnie umieszczając ściany blokujące Twoich przeciwników. Przejrzyste i proste reguły sprawiają, że ta gra to wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 20-30 minut
Wiek: 7 lat + 

Monster 4
Na cmentarzu zapadła noc. Potwory wyszły, aby pobawić się ze szkieletami. Wygrywa pierwszy gracz, który ustawi cztery potwory w rzędzie. Uważaj jednak, aby nie dać się przestraszyć skaczącemu pająkowi! Inteligentna i ekscytująca gra.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 10-20 minut
Wiek: 7 lat +
 

 

Piramida Ramzesa
Król Mumii Ramzes planuje podbić Egipt ze swoją armią mumii! Odblokuj zakodowane kryształowe warstwy, aby wspiąć się na szczyt piramidy, pokonać Króla Mumii i zdobyć jego koronę oraz skarby. Gra dla całej rodziny ćwicząca pamięć, sprawność i spryt. Gracze mogą grać przeciwko sobie lub wspólnie zmierzyć się z Królem Mumii. Gra stworzona we współpracy z wielokrotnie nagradzanym projektantem Reinerem Knizią.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 20-40 minut
Wiek: 8 lat +
Creationary
Rzuć Kostką LEGO®, aby wybrać jedną z czterech pasjonujących kategorii konstrukcji: pojazdy, budynki, naturę lub przedmioty. Możesz popisać się umiejętnościami budowania na trzech poziomach trudności, a pozostali gracze odgadują, co konstruujesz. Wspaniała gra dla rodziny i przyjaciół pozwalająca rozwijać wyobraźnię, kreatywność i zdolności zgadywania.
Liczba graczy: 3-8
Długość rozgrywki: 30-60 minut
Wiek: 7 lat +

Lunar Command
Zbuduj dostatecznie dużo stacji kosmicznych, aby zebrać załogę robotów i astronautów, zanim zrobi to Twój przeciwnik. Wyślij UFO, aby opóźnić postęp prac przeciwnika. Wygrywa pierwszy dowódca, który zbierze pełną drużynę i wystrzeli Rakietę księżycową. Niezwykle wciągająca gra strategiczna.

Liczba graczy: 2
Długość rozgrywki: 15-30 minut
Wiek: 7 lat +


Pirate Code
Kto zdoła przechytrzyć wszystkich piratów? Odgadnij sekretne kody pozostałych graczy, zanim oni odkryją Twoje, i zostań hersztem piratów. Gra oparta na logice i szczęściu, sekretach i skarbach.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 20-30 minut
Wiek: 8 lat +

 


Lava Dragon
Udowodnij, że jesteś najodważniejszym wśród rycerzy i jako pierwszy przywołaj smoka ze szczytu wulkanu. Unikaj lawy i blokuj swoich przeciwników, wspinając się ku zwycięstwu.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 15-25 minut
Wiek: 7 lat +

 

 

 

Race 3000
Czy masz wszystko, czego potrzeba, aby jako pierwszy przekroczyć linię mety i zdobyć trofeum? Korzystaj ze skrótów, wyprzedzaj przeciwników i włączaj turbodopalacz, aby znaleźć się na czele stawki, oraz zmieniaj pasy, aby uniknąć plam ropy na drodze.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 20-30 minut
Wiek: 7 lat +

Robo Champ
W fabryce robotów odbywają się zawody.
Ten, kto pierwszy zbuduje robota z elementów w odpowiednim kolorze, zdobędzie trofeum i tytuł Championa Robotów.
Jeśli inny gracz weźmie część, której potrzebujesz, będziesz musiał ją odzyskać, by zwyciężyć.

Liczba graczy: 2-3
Długość rozgrywki: 10-15 minut
Wiek: 6 lat +

 

 

Magikus
Jako pierwszy rzuć magiczne zaklęcie w kociołku!
Z pomocą sowy musisz jako pierwszy zebrać cztery specjalne składniki z półek. Podbieraj składniki przeciwnikom, aby spowolnić tempo ich pracy i wygrać.
Prosta, ale niezwykle wciągająca gra.

Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 10-20 minut
Wiek: 6 lat +

 

Szczegółowe informacje o grach LEGO znajdują się na stronie www.gry.LEGO.pl 

Zobacz także:

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:potworyzasady