PANA MAGORIUM CUDOWNE EMPORIUM

MUSISZ UWIERZYĆ, ŻEBY TO ZOBACZYĆ

Stworzony z rozmachem, familijny film z Dustinem Hoffmanem i Natalie Portman. Molly Mahoney (Natalie Portman) jest niepewną siebie asystentką w cudownym sklepie z zabawkami Pana Magorium.

Gdy Pan Magorium (Dustin Hoffman) przekazuje sklep Molly, zaczyna on niespodziewanie tracić swoją magię. Niepowtarzalne, zabawkowe imperium przejmuje tajemnicza siła i sklep z dnia na dzień traci swój niezwykły blask…

Stworzony z rozmachem, familijny film z Dustinem Hoffmanem (dwukrotnym zdobywca Oscara, zdobywcą Złotego) i Natalie Portman (nominowaną do Oscara zdobywczynią Złotego Globu). Molly Mahoney (Natalie Portman) jest niepewną siebie asystentką w cudownym sklepie z zabawkami Pana Magorium. Gdy Pan Magorium (Dustin Hoffman) przekazuje sklep Molly, zaczyna on niespodziewanie tracić swoją magię. Niepowtarzalne, zabawkowe imperium przejmuje tajemnicza siła i sklep z dnia na dzień traci swój niezwykły blask…

Magia jest wokół nas, ale trzeba uwierzyć, żeby ją zobaczyć.
Molly Mahoney nigdy nie kończyła mnóstwa rzeczy, które zaczynała. Choć jej życie dwudziestopięciolatki pełne jest radości i zabawy, nie doszła do żadnego konkretnego punktu. Jej droga składa się z kilku początków, paru środków, ale ani jednego końca.

Mahoney (Natalie Portman) uwielbia pracę menedżerki w Pana Magorium Cudownym Emporium, najbardziej niesamowitym, magicznym i najbardziej zaskakującym sklepie z zabawkami na świecie. To miejsce aż po sufit wypełnione jest miriadami Cotozarzeczy, Jaktodziałanek i Patrzciejakichcudaków, od klocków po dopasowane do dziecięcych rozmiarów laboratoria naukowe. Między tymi niewiarygodnymi wynalazkami są dziecięce pojazdy, drabiny Jakubowe, boliwijskie gumowe liny do skakania oraz maszyna zamieniająca dobrze odrobione prace domowe w fantastyczne zabawki.

Cudowne Emporium należy do Edwarda Magorium (Dustin Hoffman), który sam określa się mianem „impresaria zabawek, wielbiciela cudów i wyspecjalizowanego nosiciela obuwia”. Siwy, wielkooki pan Magorium skończył 243 lata nie starzejąc się jednak ani o dzień od swoich 63. urodzin. Przez niemal 114 lat był właścicielem sklepu i dostarczał dzieciom w każdym wieku wszelkich wspaniałości i magii. Nadszedł jednak czas na przekazanie magicznej różdżki niezbyt tym zachwyconej pannie Mahoney, która nagle musi stanąć twarzą w twarz z sytuacją, jakiej się nie spodziewała i cały czas podświadomie bała.

Zanim jednak pan Magorium przekaże swoje dziedzictwo, musi się dowiedzieć, ile wart jest sklep. Zawsze bardziej zainteresowany kulinarnymi eksperymentami i graniem w paluchowe plątanki, nigdy nawet nie zaglądał w rachunki, przez co jest całkiem nieświadomy finansowej sytuacji sklepu. Dlatego postanawia wynająć księgowego, czyli osobę, która według niego niewątpliwie musi być „skrzyżowaniem rachmistrza z mutantem”. Jest nim Henry Weston (Jason Bateman), młody, zrównoważony mężczyzna, który jednak niewygodnie czuje się we własnej skórze.

Im bardziej zbliża się czas odejścia pana Magorium, tym więcej niepokojących sygnałów pojawia się w jego Emporium. Niegdyś pełen życia, szczęścia i kolorów sklep, zaczyna szarzeć, jakby miał świadomość bliskiego rozstania. Z pomocą szczerego, odpowiedzialnego i nadzwyczaj zdolnego chłopca o imieniu Eric (Zach Mills) oraz tajemniczego kloca drewna, sklep zaczyna wracać do swojej niesamowitej formy, Henry zaczyna wierzyć w magię, a panna Mahoney nareszcie uczy się wierzyć w siebie. To koniec wielkiego końca, ale początek całkiem nowego początku.

Podziel się Magią !
Myśli przewodnia Pana Magorium – Magia jest w każdym z nas stała się inspiracją do tego, by zorganizować akcję świąteczną “Podziel się magią” We wszystkich kinach, w których będzie grany film „Pana Magorium cudowne Emporium” oraz w sklepach „Smyk” będą ustawione kosze, do których każde dziecko będzie mogło wrzucić swoją zabawkę razem z listem dla dziecka, które później będzie się nią bawiło. Za pośrednictwem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, zebrane zabawki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Podziel się magią to sposób na wywołanie uśmiechu i zaczarowanie świąt, angażujący nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci w tworzenie przyjaznego, pełnego magii świata.

AKTORZY
Natalie Portman Molly Mahoney
Dustin Hoffman Pan Magorium
Jason Bateman Henry Weston
Zach Mills Eric

DUBBING
Jolanta Fraszyńska Natalie Portman
Piotr Fronczewski Dustin Hoffman
Przemysław Bluszcz Jason Bateman
Kamil Raczecki Zach Mills

REALIZATORZY
reżyser Zach Helm
scenariusz Zach Helm
zdjęcia Roman Osin
scenografia Therese DePrez
kostiumy Christopher Hargadon
producent Richard Gladstein, Jim Garavente

DUBBING
reżyseria Krzysztof Grębski
autor polskiej wersji językowej Joanna Klimkiewicz
realizacja studio Voiceland

O FILMIE;
Tytuł oryginalny Mr. Magorium’s Wonder Emporium
Gatunek familijny/komedia
Czas trwania 94 min
Kraj produkcji USA
Rok produkcji 2007
Dystrybucja Best Film

Polska premiera 30 listopada

Dystrybucja filmu w Polsce: BEST FILM CO
ul. Czerniakowska 73/79 00-718 Warszawa tel. (22) 887 14 80; fax (22) 887 17 30

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmzabawki
PANA MAGORIUM CUDOWNE EMPORIUM