Weleda
Weleda Baby

Nie taka mroźna zima. Recenzja

Nie taka mroźna zima książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co za szczęście, że w księgarniach pojawia się coraz więcej utworów przedstawiających uroki zimy, pozwalających przybrać całkiem odmienne na nie spojrzenie.

Książka autorstwa Margarett Borroughdame  Nie taka mroźna zima w formie wierszy ukazuje zimę kolorową, wesołą, sympatyczną, a nawet zachęcającą do aktywności.

Zbiór piętnastu rymowanych wierszy nasuwa pomysły, co można robić zimą, jak sprawić by czas płynął naszym pociechom szybciej przy dobrej i miłej zabawie. Bowiem to właśnie dzieci najbardziej cieszą się z  jej nadejścia, a rymowanki ukazują zimowy świat widziany ich oczami.

Po przeczytaniu przekonacie się, za co dzieci pokochały zimę. Jak mogą bawić się na śniegu, jakie sporty uprawiać, co robią w długie zimowe wieczory oraz jak wyglądają ich święta? Zaskakujące jest, jak bardzo potrafią cieszyć takie małe rzeczy. Czytając, sami pewnie powspominamy czasy własnego dzieciństwa podczas zimowych szaleństw.  Zima przedstawiona w wierszykach nie mrozi, lecz ukazuje swe kolory, piękno i wszystko za co możemy ją polubić.

Na kartach albumu znajdziemy fotografie ilustrujące tekst nasuwające ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu podczas mroźnych dni.

Kolorowe, duże ilustracje przeplatają się z przeróżnymi zdjęciami. Lektura doskonała do czytania na szybko, nie tylko na długie, zimowe wieczory. Dzięki krótkim, zabawnym i prostym rymowankom zainteresuje czytelników tych małych i tych dużych, a tym bardziej całe rodziny.

Autorka pomyślała o pociechach i na ostatnich stronach wygospodarowała miejsce na ich własną ekspresję – napisanie wiersza o zimie i wklejenie  swego zdjęcia. Na szczególne uznanie zasługuje dziecięcy rysunek zamieszczony przez nią na okładce książki. Zachęcając małych czytelników do rozwijania swej twórczości założyła także stronę internetową, na której dzieci mogą zamieszczać ilustracje do pozostałych wierszy zimowych.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Pomysłową książeczkę polecam wszystkim czytelnikom bez względu na wiek. Bez wątpienia to waśnie najmłodsi najbardziej uwielbiają przyjemne dla ucha rymowanki.

Patrycja Gronowicz

Nie taka mroźna zima
Autor: Margarett Borroughdame
Wydanie I, 2016, MBBooks, www.mbbooks.eu
Wymiar 200×200 mm, 36 stron,
oprawa twarda, tektura 2 mm,
okładka mat + lakier UV,
wiek czytelnika 4-10 lat

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

833 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent