UD

Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie. Recenzja

Najwierniejsi-przyjaciele
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Takie też znaczenie mają psy w ludzkim życiu. Niektórzy z nas uważają je za swoich przyjaciół, nie wyobrażają sobie życia bez nich. Inni są nieczuli na cierpienie zwierząt porzuconych w lasach czy cierpiących w rowach, kiedy zostaną potrącone przez samochody. Autorka pokazała swoim czytelnikom, jak oddane i ważne w życiu ludzi mogą być psy i jak duże znaczenie w psim istnieniu mają ludzie.

Kiedy sięga się po książki Renaty Piątkowskiej, można mieć pewność, że młodzi czytelnicy otrzymają nie tylko interesującą historię, bo także wiele się z tych książek nauczą. Najwierniejsi przyjaciele są zbiorem opowieści o przyjaźni pojawiającej się zarówno między ludźmi, jak i między człowiekiem i psem. Każda z tych historii jest wzruszająca, ponieważ podejmuje się w nich problemy dla wielu z odbiorców trudne – śmierć ukochanego pana przyczyniająca się do nieszczęścia zwierzęcia, choroba dziecka, niepełnosprawność, niełatwe sytuacje życiowe. Książka ta jednak przynosi pocieszenie. Wielu jej bohaterów zmieniło swoje życie dzięki psim przyjaciołom. Co zaś bardzo istotne, autorka pokazała, że zwierzęta także czują, radują się szczęściem swoich panów i smucą je ich nieszczęścia. Są też bardzo mądre, o czym powinien pamiętać każdy, kto będzie chciał kiedykolwiek skrzywdzić psa.

Najwierniejsi przyjaciele pokazują dzieciom, że zwierzęta nie są zabawkami. Jeśli człowiek zdecyduje się na ich posiadanie, musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wielka czeka go odpowiedzialność. Historie Renaty Piątkowskiej uczą empatii i pokazują, ile zyskuje ten, kto ma psa za przyjaciela. Często nie wierzymy w opowieści, w których pokazuje się, że może on odmienić ludzkie istnienie lub uratować człowiekowi życie. Wielu wydaje się, że potrącony przez samochód pies, nie jest warty zatrzymania i udzielenia mu pomocy. A przecież zwierzęta również odczuwają ból, cierpią, kiedy ważnym dla nich ludziom dzieje się krzywda, stają się pocieszeniem podczas choroby. Renata Piątkowska uzmysłowiła młodym czytelnikom, jak wielką wartość mogą mieć psy w ludzkim życiu.

Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie to książka wzruszająca i ważna, bo pokazująca, że psy mogą cierpieć, reagować na nieszczęście człowieka, mogą też odmienić jego życie i nieść pocieszenie w trudnych chwilach. Renata Piątkowska wczuła się w psią naturę, by młodzi czytelnicy mogli zrozumieć, że pies może stać się najwierniejszym przyjacielem człowieka. Napisała zatem historie odpowiednie zwłaszcza dla tych dzieci, które kochają psy i chciałyby, by stały się one mieszkańcami ich domów.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie
Renata Piątkowska
Format 16,5 x 23,5 cm, str 120, oprawa twarda;
ilustracje Katarzyna Bukiert
Wydawnictwo BIS

469 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:psy