UD

Najlepsze książki o świętach. 7 opowieści pod choinkę

Najlepsze książki o świętach. 7 opowieści pod choinkę
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Uwaga, uwaga! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich Świętych Mikołajów! Jeśli w listach od dzieci znaleźliście prośby o książki, mamy dla was aż siedem prezentowych inspiracji. Przedstawiamy wam najlepsze książki o świętach.

Każdego roku wydawnictwa wychodzą z nowymi, bożonarodzeniowymi propozycjami. Niezależnie jednak od tego, czy celujecie w pachnące nowością premiery, czy bestsellerowe klasyki, zerknijcie do naszego zestawienia. Dzięki tym książkom dla młodszych i nieco starszych dzieci poczujecie świąteczny klimat. Miłej lektury!

Bożonarodzeniowa opowieść – Niuniuś czeka na święta

Niuniuś bardzo chce mieć kolorowe światełka. Tak pięknie świecą na stoisku! Ale gdy pan sprzedawca podaje Niuniusiowi pudełko z lampkami, nasz mały bohater zaczyna płakać. Te światełka już nie świecą, Niuniuś ich nie chce! Brzmi znajomo? Dla nas, dorosłych, te reakcje mogą wydawać się niezrozumiałe i przesadzone, ale w takich sytuacjach dziećmi targają niesamowicie silne emocje. O tym właśnie jest najnowsza książka Agi Nuckowski z ilustracjami Aleksandry Szwajdy – „Niuniuś czeka na święta”.

Książka na Boże Narodzenie – Wierszyki świąteczne

Kolejna doskonała propozycja na nadchodzące święta Bożego Narodzenia to „Wierszyki świąteczne”. Prawdopodobieństwo, że macie je już w swojej biblioteczce, jest znikome – przed wami nowość Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik! To pełne czułości rymowanki dla dzieci, o których zdecydowanie warto porozmawiać ze Świętym Mikołajem. Znajdziecie w nich świąteczne tradycje znane od pokoleń – gotowanie pierogów, ubieranie choinki, czekanie na pierwszą gwiazdkę i, oczywiście, jedzenie bigosu z… yeti.

Świąteczne książki dla dzieci – Święta

Tę książkę z kolei być może niezwykły Święty Mikołaj przyniósł wam już w zeszłym roku. A jeśli nie, koniecznie ją sprawdźcie. „Święta” Alicji Dyrdy to trochę zabawna, a trochę wzruszająca i zapraszająca do refleksji opowieść z serii „Niegrzeczne Książeczki” o tym, jak dzieci rozumieją Boże Narodzenie i czekanie na Świętego Mikołaja. Antek martwi się, że w tym roku nie dostanie prezentu – przecież na to mogą liczyć tylko grzeczne dzieci, a on był… no właśnie, jaki? Antek sam nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Szybko przekona się jednak, że brodacz z Laponii nie prowadzi aż tak szczegółowej ewidencji. Przychodzi do wszystkich. I już.

A choć w świętach Bożego Narodzenia wcale nie chodzi o prezenty, trzeba przyznać, że są one bardzo miłym i długo wyczekiwanym elementem grudniowego świętowania. W Pakiecie świątecznym od Natuli znajdziecie wszystkie przedstawione wyżej książki dla dzieci, a dodatkowo… niespodzianka! Jak wam teraz powiemy, to nie będzie niespodzianki. Sami zobaczcie.

Najpiękniejsze książki na Boże Narodzenie – Magiczny sklep z prezentami

Kolejna świąteczna historia – tym razem od Wydawnictwa Wilga. „Magiczny sklep z prezentami” Maudie Powell-Tuck to książka o tym, że w święta nie wszyscy z nas mogą cieszyć się piękną choinką, bogatymi prezentami i pysznymi potrawami na wigilijnym stole. Bartek, bohater opowieści zilustrowanej przez Hoang Giang, wie, że w tym roku Boże Narodzenie może nie być dla niego zbyt wesołe. Wtedy jednak poznaje gadającego niedźwiedzia polarnego, który przekonuje bohatera, że można uratować święta.

Świąteczne książki dla dzieci – Myszonek i Gwiazdka

Dla Myszonka nie są to pierwsze święta – wszak jest już całkiem dużą myszką! Trzeba jednak przyznać, że w tym roku świąteczne przygotowania sprawiają mu wyjątkowo dużo radości. Piecze pierniki, wiesza bombki na choince i, przede wszystkim, nie może się doczekać, aż w końcu będą święta. „Myszonek i Gwiazdka” Riikki Jantti wprowadzi was w świąteczny nastrój. Książka została wydana przez Wydawnictwo Frajda.

Mądra książka od Świętego Mikołaja – Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy 25 grudnia? Czemu ubieramy choinkę? Kto wyprodukował pierwsze szklane bombki? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” autorstwa Moniki Utnik-Strugały. Do tego piękne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło, słowa najbardziej znanych kolęd i… ach, zobaczcie sami!

Świąteczne książki dla dzieci – Święta z dziadkiem

Na koniec jedna z najbardziej wzruszających świątecznych książek. „Święta z dziadkiem” Michaela Morpurgo to opowieść o Mii, która w każde święta wraz z rodziną czyta list od nieżyjącego już dziadka. Dziadek pisał o pięknym, czystym świecie, o darach przyrody i wspólnym spędzaniu czasu w ogrodzie. Bał się, że to wszystko jest zagrożone. Mia marzy o tym, by uchronić planetę przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami. Czy uda jej się spełnić życzenie ukochanego dziadka? Sprawdźcie. Wesołych Świąt!

389 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent