Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Nagroda dla Festiwalu Ale Kino!

📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
26. MFF Młodego Widza Ale Kino!, organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Multikino, to przede wszystkim pasjonujące spotkania z filmem i artystami z całego świata. Podczas dziewięciu dni, w czterech obiektach festiwalowych, na ośmiu ekranach, niemal 12 tysięcy młodych widzów zobaczyło 106 filmów. Wśród nich znalazły się najnowsze filmy aktorskie i animowane, powstałe na świecie w ostatnich latach. Przybyły z 26 krajów, m.in. z Japonii, Kanady, Rosji, Iranu, Brazylii, Malezji. Uzupełniały je polskie i europejskie produkcje.

Festiwal pokazuje to, co w kinie ciekawe i szczere, wolne od gotowych recept i dydaktyzmu. Od wielu lat dokładamy wszelkich starań, by stanowił on kwintesencję tego, co najlepsze w sztuce filmowej. Wyrazem docenienia naszej działalności przez PISF była ubiegłoroczna nominacja do Nagrody za 25. edycję Festiwalu.

Nagroda PISF jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i znakiem, że to, co robimy, jest ważne i potrzebne. Dodaje nam energii i jest bodźcem by każde kolejne działania były jeszcze lepsze, jeszcze bardziej różnorodne i niepowtarzalne. Jest też niezwykłym wyróżnieniem w związku z 25leciem działalności Centrum Sztuki Dziecka i sygnałem, że potrafimy doświadczenie połączyć ze świeżym spojrzeniem na sztukę dla dzieci i młodzieży.

Polski Instytut Sztuki Filmowej nominuje i przyznaje Nagrodę podmiotom, które wybierane są spośród zgłoszeń nadesłanych przez instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty związane z sektorem kultury. W składzie Kapituły Nagrody zasiadają: Piotr Dzięcioł, Andrzej Goleniewski, Dorota Kędzierzawska, Krzysztof Krauze, Włodzimierz Niderhaus, Jacek Rakowiecki, Agnieszka Odorowicz, Sławomir Salomon, Bożena Janicka, Łukasz Maciejewski, Piotr Kotowski, Grażyna Grabowska, Jan Dworak, Joanna Kos-Krauze.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
T +48 (0) 61 646 44 79
F +48 (0) 61 646 44 72
pr@alekino.com
www.alekino.com

Polecamy również 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR  oraz 3,2,1… Ale Kino!

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:film