Nagroda dla Festiwalu Ale Kino!

26. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! wśród zdobywców nagrody PISF

4 maja wręczono Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznawanej, już po raz drugi, jako wyróżnienie dla tych inicjatywy, wydarzeń czy instytucji, które przyczyniają się do współtworzenia i aktywizacji polskiej kinematografii. W kategorii Edukacja Młodego Widza zwyciężył organizowany przez nas 26. MFF Młodego Widza Ale Kino! Nagroda jest wyrazem uznania dla inicjatyw promujących kino.

26. MFF Młodego Widza Ale Kino!, organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Multikino, to przede wszystkim pasjonujące spotkania z filmem i artystami z całego świata. Podczas dziewięciu dni, w czterech obiektach festiwalowych, na ośmiu ekranach, niemal 12 tysięcy młodych widzów zobaczyło 106 filmów. Wśród nich znalazły się najnowsze filmy aktorskie i animowane, powstałe na świecie w ostatnich latach. Przybyły z 26 krajów, m.in. z Japonii, Kanady, Rosji, Iranu, Brazylii, Malezji. Uzupełniały je polskie i europejskie produkcje.

Festiwal pokazuje to, co w kinie ciekawe i szczere, wolne od gotowych recept i dydaktyzmu. Od wielu lat dokładamy wszelkich starań, by stanowił on kwintesencję tego, co najlepsze w sztuce filmowej. Wyrazem docenienia naszej działalności przez PISF była ubiegłoroczna nominacja do Nagrody za 25. edycję Festiwalu.

Nagroda PISF jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i znakiem, że to, co robimy, jest ważne i potrzebne. Dodaje nam energii i jest bodźcem by każde kolejne działania były jeszcze lepsze, jeszcze bardziej różnorodne i niepowtarzalne. Jest też niezwykłym wyróżnieniem w związku z 25leciem działalności Centrum Sztuki Dziecka i sygnałem, że potrafimy doświadczenie połączyć ze świeżym spojrzeniem na sztukę dla dzieci i młodzieży.

Polski Instytut Sztuki Filmowej nominuje i przyznaje Nagrodę podmiotom, które wybierane są spośród zgłoszeń nadesłanych przez instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty związane z sektorem kultury. W składzie Kapituły Nagrody zasiadają: Piotr Dzięcioł, Andrzej Goleniewski, Dorota Kędzierzawska, Krzysztof Krauze, Włodzimierz Niderhaus, Jacek Rakowiecki, Agnieszka Odorowicz, Sławomir Salomon, Bożena Janicka, Łukasz Maciejewski, Piotr Kotowski, Grażyna Grabowska, Jan Dworak, Joanna Kos-Krauze.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
T +48 (0) 61 646 44 79
F +48 (0) 61 646 44 72
pr@alekino.com
www.alekino.com

Polecamy również 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR  oraz 3,2,1… Ale Kino!

Autor tekstu : KW

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:film
Nagroda dla Festiwalu Ale Kino!