Muzeum Dobranocek
UD

Muzeum Dobranocek

Muzeum-Dobranocek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wojciech Jama przyznaje, że kolekcja wynika z sentymentu do czasów dzieciństwa. Jego ulubioną kreskówką był wtedy "Zaczarowany Ołówek". W zbiorach znajdują się figurki bajkowych bohaterów, książeczki, komiksy, znaczki pocztowe i różne gadżety.

Muzeum Dobranocek istnieje na razie tylko w wersji wirtualnej. Można je odwiedzać za pośrednictwem internetu 24 godziny na dobę. Znaleźć je można pod adresem http://www.muzeumdobranocek.pl

Wojciech Jama chce podarować swoje zbiory miastu. Władze Rzeszowa szukają już odpowiedniego lokalu, w którym mogłoby działać Muzeum Dobranocek.

cytujemy za: www.stopklatka.pl

Pan Wojciech Jama na swej stronie pisze:
"Chciałbym zaprosić Państwa do zwiedzenia Muzeum Dobranocek. Jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych, płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. W kolejnych salach znajdziemy takie sławy jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik, Muminki, Pszczółka Maja, Rumcajs, Żwirek i Muchomorek, Kot Filemon. Znajdziemy również bohaterów których pamiętam ze swojego dzieciństwa, a których trudno dzisiaj szukać w programach telewizyjnych, jak Gąska Balbinka, Gucio i Cezar, Plastuś, Gapiszon, Słoń Dominik, Piaskowy Dziadek z dawnego NRD, Jacek i Agatka, Kiwaczek-Czieburaszka z byłego już ZSRR. Szczególnej uwadze państwa, polecam oryginalne lalki z filmu "Miś Colargol na Dzikim Zachodzie", "Miś Uszatek", "Plastusiowy pamiętnik"."

Miasto Dzieci przyłącza się do tego zaproszenia i mocno trzyma kciuki, żeby pomysł udało się zrealizować :)

Polecamy również  Przygody Koziołka Matołka XXL! oraz Pacanów Europejską Stolicą Bajek

 

406 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : redakcja

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:film