MundiMap – recenzja

MundiMap – recenzja
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty. Nasz umysł szybciej przyswaja informacje podane w ciekawej formie. Podane w ten sposób wiadomości są zapamiętywane bez większego wysiłku. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom na rynku pojawiła się fantastyczna, edukacyjna, interaktywna mapa polityczna świata MundiMap dla dzieci i młodzieży firmy ArtGlob

Otwierając pudełko zastanawiałam się czy to co znajdę w środku będzie faktycznie mapą polityczną świata, która spełni moje oczekiwania. Na rynku są podobne produkty, ale MundiMap zdecydowanie bije je na głowę. Mapa jest bardzo dokładna, ponieważ stworzyli ją, nie kto inny, lecz sami kartografowie.

Jakość wykonania

Mapa jest wykonana solidnie (z grubej tektury), składa się ją na cztery części a po rozłożeniu zajmuje powierzchnię wielkości średniego biurka.  Ma wymiary 60 cm x 80 cm. Chociaż, najwygodniej, przynajmniej dla mnie, jest się położyć na podłodze z rozłożoną przed sobą mapą.

Patrząc na tę mapę mam wrażenie jakbym otworzyła atlas geograficzny. Na mapie mamy pokazany cały świat w skali 1: 51 000 000. Szata graficzna przyciąga oko a czytelność i precyzja mapy jest niesamowita.

Dla kogo MundiMap

MundiMap poza niewątpliwym walorem edukacyjnym, ma również inne zalety, takie jak to, że rozwija: wyobraźnię, koncentrację, ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Zachęca dzieci do nauki geografii i poznawania świata. Przygodę z MundiMap mogą zacząć dzieci już od 5 roku życia, ale nawet siódmoklasiście z pewnością taka mapa, również się spodoba.

Piórem po mapie

Do mapy dołączony jest interaktywny Pen, na którym nagrane jest w języku polskim ponad 12 godzin informacji o 195 krajach. Wystarczy przyłożyć długopis do mapy, aby usłyszeć informacje na temat: krajów, stolic, fauny (zwierząt) i flory (roślin), geografii fizycznej (najwyższych szczytach i najdłuższych rzekach), geografii politycznej (ustrój polityczny danego Państwa), ciekawostek na temat danego kraju, najważniejsze informacje oraz fakty. W dolnej części mapy znajduję się panel z grafikami 195 flag. MundiMap zawiera potężną dawkę wiedzy geograficznej. Zabawie w odkrywanie świata nie będzie końca.Pudełko_3D_mapa

Zagraj i sprawdź swoją wiedzę

Dziecko ma również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy za pomocą quizów. MundiMap zawiera 3 interaktywne gry. Do zabawy zachęca sympatyczny ludzik „MundiMap” Dotykając piórem ludzika „MundiMap” na pudełku, uruchamiamy wybrany przez siebie quiz. Do wyboru mamy: Kraje, Stolice Flagi.

Quiz Kraje

W tej grze trzeba wykazać się znajomością krajów i ich położenia na mapie. Pióro pyta się nas np. gdzie leży Andora i jeżeli dobrze wskażemy na mapie Państwo to usłyszymy Brawo! Dobra odpowiedź! Czyż to nie motywuje do dalszych poszukiwań?

W myśl zasady do trzech razy sztuka. Jeśli się dziecku, nie uda zgadnąć za pierwszym razem, to dostanie jeszcze dwie szanse. Za każdym razem pióro informuje  jakie Państwo wskazało, nawet jeśli nie jest to prawidłowa odpowiedź oraz zachęca do dalszych prób.

Quiz Stolice

W tej grze naszym zadaniem jest odgadnięcia jaki to kraj, na podstawie stolicy tego kraju. Podobnie jak w poprzedniej grze mamy trzy próby. Jeśli nam się nie uda wskazać prawidłowej odpowiedzi, pióro odpowie za nas.

Quiz Flagi

W tym quizie naszym zadaniem jest odnalezienie o kraju a następnie na dolnym panelu (pod mapą) jego flagi.

MundiMap zapyta się np. Wskaż Paragwaj i jeśli dobrze odpowiemy to usłyszymy Brawo! A teraz wskaż flagę Paragwaju. Jeśli  dziecko prawidłowo wskaże na panelu z flagami odpowiedni obrazek – usłyszy kolejną pochwałę Brawo! Dobra odpowiedź

 

Jeśli dziecko odłoży pióro i go nie wyłączy, po kilku minutach usłyszy zachętę do dalszej zabawy. Czekam na Ciebie. Bawimy się dalej?

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Dlaczego warto mieć MundiMap

Jeśli szukasz produktu, który rozbudzi ciekawość geograficzną w Twoim dziecku, to MundiMap jest idealnym wyborem.

Może to być również świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Możemy wraz z dziećmi położyć się na podłodze i z piórem po mapie zwiedzać a może nawet zaplanować wspólną podróż dookoła świata.

 

Kategoria wiekowa: 5+

Wydawca: ArtGlob

Rodzaj produktu: mapa interaktywna

Interaktywne pióro w zestawie: tak

przewód USB: tak

Rodzaj mapy: polityczna

Wielkość opakowania /mm: 32 cm x 42cm x 40 cm

Wymiary po rozłożeniu: 80 cm x 60 cm

Waga: 1 200 g

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent