Miś Uszatek zamieszka w Rotmance

Miś-Uszatek-zamieszka-w-Rotmance
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Animatorzy oscarowej produkcji „Piotruś i wilk” uczyli gimnazjalistów techniki ożywiania lalek – z dumą wspomina Zygmunt Rzaniecki, Dyrektor Szkoły, współorganizator projektu – Najmłodsi mieszkańcy Pomorza w trzydziestu miejscowościach wiejskich uczestniczyli w Misiowych Porankach, a młodzież i dorośli w spotkaniach autorskich z twórcami polskich animacji oraz przeglądzie etiud studenckich.

Rezydencja Uszatka zostanie uroczyście otwarta 27 września o godzinie 16:00 w Rotmance, a już o godz. 17:00 na dziedzińcu szkoły rozpocznie się niedźwiadkowy festyn. Swoje działanie rozpocznie uszatkowa poczta, będzie można wybić okazjonalną monetę, wziąć udział w konkursach i warsztatach plastycznych, rekreacyjnych oraz sportowych. Specjalny koncert przygotuje również Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki z Tczewa. Projekcję filmów z Uszatkiem zaplanowano na godz. 19:00. W samej rezydencji znajdą się liczne pamiątki promujące najsłynniejszego misia z oklapniętym uszkiem, pochodzące nie tylko z Polski, ale również z Japonii, Norwegii, Słowenii i Węgier.

Udział w uroczystości Otwarcia Rezydencji dotychczas potwierdzili m.in. Zbigniew Żmudzki – Prezes SEMAFOR Produkcje Filmowe; Krzysztof Brzozowski – animator lalkowy, ale również laureat Złotych Koziołków na Międzynarodowym Festiwalu w Poznaniu za jedną z uszatkowych dobranocek; Halina Rychlicka – żona Zbigniewa Rychlickiego; autora lalek i scenografii do Misia Uszatka i Ewa Rekosz – Dyrektor Wydawniczy Czasopisma „Miś”.

Projekt „Bliskie Spotkania z Animacją Filmową ‘Kino przy Miedzy′” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Rezydencja Misia Uszatka
przy Zespole Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance

 

ul. Piłsudskiego 37
osiedle Rotmanka
Gmina Pruszcz Gdański
woj. Pomorskie

83-010 Straszyn
Polska

tel/fax 058 682-13-17

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:film