Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego

Międzynarodowe-Warsztaty-Niepokoju-Twórczego
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Program „Kieszeni Vincenta” zostanie zamieszczony na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka www.csdpoznan.pl na początku kwietnia. Wszystkie warsztaty będę bezpłatne. Potrwają trzy dni, w godzinach przedpołudniowych, w parku na Cytadeli oraz w okolicach Starego Rynku. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wszystkie materiały i przybory niezbędne do pracy na warsztatach. Udział w zajęciach można zgłaszać już od 8 kwietnia, pod numerem telefonu: 061 646 44 77 oraz pod adresem mailowym: twieczorek@csdpoznan.pl. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc (w każdych zajęciach może wziąć udział około 25 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.
 
Jak zwykle warsztatom będzie towarzyszyło otwarte forum skupione w tym roku na edukacji jako procesie rozwoju umysłowego człowieka. Referaty wygłoszą, m.in.: prof. Roman Kubicki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), prof. Marcin Berdyszak (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), prof. Andreas Mayer-Brennenstuhl (Uniwersytet Nauk Stosowanych w Schwäbisch Hall) oraz Janusz Byszewski (artysta, animator kultury, kurator Laboratorium Edukacji Twórczej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski). Do udziału w forum, które odbędzie się w dniach 5-7 maja, w godzinach popołudniowych, zapraszamy twórców, pedagogów, studentów oraz młodzież. 
 
Edukacja nierozerwalnie towarzyszy człowiekowi przez całego jego istnienie: w życiu zawodowym, towarzyskim, kulturalnym, rodzinnym oraz duchowym. W pewnych okresach (szczególnie w trakcie chodzenia do szkoły) ciąży nam, często sprawiając liczne kłopoty. Zdobywanie wiedzy powierzchownej i technicznej – zorientowanej głównie na umiejętności – nie zawsze jest źródłem zadowolenia. 

Bywa jednak, że obecność edukacji jest „niewyczuwalna" i wówczas sprawia nam przyjemność oraz wielką satysfakcję. Pomyślmy przykładowo o naszych pasjach. Przecież w trakcie pogłębiania zainteresowań nie odczuwamy „natręctwa edukacyjnego". W szybki, łatwy i naturalny sposób zdobywamy, a także poszerzamy naszą wiedzę, uczymy się nowych pojęć, terminów. Związane jest to z rodzajem wiedzy dynamicznej, która w dzisiejszych czasach stanowi wiedzę najbardziej pożądaną. Skłania ona bowiem do kreacji oraz twórczego myślenia, co z kolei implikuje bardziej kompleksowe wykorzystywanie posiadanego potencjału. 
Magdalena Parnasow-Kujawa
 
 
Szersze informacje – www.csdpoznan.pl 
 
 
ORGANIZATORZY
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjne „Magazyn”
Akademia Sztuki Pięknych w Poznaniu
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent