Weleda
Weleda Baby

Wiosenny spacer – pierwszy krok do ECCO Walkathonu

Wiosenny-spacer-pierwszy-krok-do-ECCO-Walkathonu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
1000 kroków = 4 zł

Idea łączenia rodzinnej rekreacji z niesieniem pomocy przyświecała organizatorom pierwszego ECCO Walkathonu, który odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Wówczas Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO, duńskiego producenta i dystrybutora obuwia, postanowił poprzez zorganizowanie charytatywnego spaceru wcielić w życie główne wartości firmy ECCO, tworząc tym samym misję ECCO Walkathonu. Celem jest uświadomienie ludziom, że aktywność fizyczna poprawia jakość codziennego życia, natomiast wspólne działanie może mieć pozytywny wpływ na innych ludzi i środowisko naturalne. Pomysł odniósł sukces – w kolejnych latach do charytatywnego spaceru dołączyli Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie, Niemcy, a także Polacy.

Kolejny, wspólny Spacer Ludzi Dobrej Woli będzie miał miejsce 12 września w Warszawie.

Mogą wziąć w nim udział nie tylko warszawiacy, ale także mieszkańcy innych części Polski oraz turyści. Im więcej uczestników, tym więcej pieniędzy, ponieważ organizator ECCO Walkathonu za każdy „wychodzony” kilometr przekazuje 4 zł na wybraną przez spacerujące osoby fundację. Specjalnie przygotowane trasy można przejść nawet kilka razy, co oczywiście pozwala na większe finansowe wsparcie wskazanej organizacji. Żeby jednak móc przejść jak najwięcej kilometrów, trzeba wcześniej zadbać o swoją kondycję, w czym na pewno pomóc może rozpoczynająca się właśnie wiosna. 

Zacznij spacer już teraz!

Przygotowując się do ECCO Walkathonu warto odpowiednio zaplanować wysiłek fizyczny. Niewątpliwie dobrze jest do wiosennego spacerowania znaleźć grupę osób, w towarzystwie których łatwiej będzie się mobilizować. Spędzony w ten sposób czas będzie doskonałą okazją do wymiany myśli. Łatwiej będzie wytrwać, jeśli wspólnie zaplanuje się udział we wrześniowym ECCO Walkathonie. Z rodziną, z przyjaciółmi, a nawet z psem – bo w ECCO Walkathonie może iść każdy! 

Ważne jest, żeby trasa spaceru była ciekawa i najlepiej daleka od miejskich zanieczyszczeń. Wiosenny las niewątpliwie zachęca do tego typu aktywności. Przed spacerem nie powinno się zapomnieć o kilku ćwiczeniach rozciągających, które opracowywać może za każdym razem inny uczestnik marszowej grupy. Jeśli zaplanowany jest dłuższy spacer – a ECCO Walkathon niewątpliwie takim jest – wówczas, w trakcie przygotowań dobrze podzielić go sobie na etapy. Początkowo należy przechadzać się wolnym krokiem, żeby po kilku minutach zwiększyć prędkość chodu i pod koniec ponownie zwolnić tempo. Najlepiej spacerować kilka razy w tygodniu, przedłużając jednocześnie fazę szybszego chodu. Zaczynając przygotowania wiosną, latem można wydłużać czas i długość spaceru. We wrześniu łatwiej będzie „wychodzić” więcej kilometrów, nie odczuwając jednocześnie zbytniego zmęczenia na ECCO Walkathonie.

Pamiętaj: Im więcej przebytych kilometrów, tym większa suma pieniędzy na cele charytatywne, a to główny cel ECCO Walkathonu.

 

322 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent