Memory Ptaki Polski. Kolorowa Edukacja. Recenzja

ptaki polskie gra edukacyjna

Wszyscy znają gry typu memory. Ptaki Polski to kolejna, nowa odsłona tej gry. Dzieci w każdym wieku uwielbiają grać w memo, i zwykle ogrywają dorosłych. Dzięki grze z serii Kolorowa Edukacja możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji zabawy pouczyć się nazw najczęściej spotykanych ptaków polski.

Gra składa się z 48 tekturowych kartoników, składających się w 24 pary – czyli 24 gatunki ptaków. Wszystkie z nich wraz z podpisami znajdują się na tylnej części opakowania – w każdej chwili możemy więc spojrzeć i sprawdzić co to za ptak!

Gra jest bardzo ładnie wykonana – fotografie na kartonikach są wyraźne i czytelne. Same kartoniki natomiast są trwałe, wykonane z grubszej tektury – bez problemu przetrwają więc wiele rozgrywek!

Przebieg gry odbywa się według zasad umieszczonych na pudełku – jest to klasyczna gra w memo – rozkładamy wszystkie kartoniki obrazkami do dołu i na zmianę podnosimy dwa losowo wybrane w poszukiwaniu pary. Gdy znajdziemy parę, próbujemy znaleźć kolejną, jednak gdy nam się to nie uda ruch ma drugi gracz. Gra toczy się dopóki nie znajdziemy wszystkich par, a wygrywa oczywiście gracz, który tych par ma więcej.

Z każdą kolejną rozgrywką zapamiętujemy coraz więcej nazw ptaków – to właśnie edukacyjny walor gry!

Ponieważ są aż 24 pary gra wymaga skupienia i ćwiczy koncentrację uwagi.

Jest to bardzo udana, rozwijająca wersja memory – na pewno każde dziecko będzie miało dużo frajdy grając w tą grę!

Karolina Supeł

Więcej informacji o Memory Ptaki Polski na stronie Wydawnictwa RM

Zobacz inne recenzje pisane przez Rodziców! 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie