Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Mateusz w angielskiej szkole. Recenzja

Mateusz w angielskiej szkole
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Bohaterem książki jest kilkuletni chłopiec – Mateusz, który wraz ze swoją rodziną przeprowadził się z Polski do Wielkiej Brytanii. Mateusz ma młodszą siostrę Julię, jego mama jest Polką, a tata Anglikiem.

Chłopiec w książce opisuje swoje życie w angielskiej rzeczywistości. Przedstawia przede wszystkim jak funkcjonuje angielska szkoła, jak wyglądają zajęcia, rok szkolny, czego i w jaki sposób uczą się tam dzieci.

Dowiadujemy się również jak wyglądają zwyczaje angielskiej kultury, jaka panuje tam moda, czyli jak wygląda życie w Anglii. W książce znajduje się wiele ciekawych informacji o Wielkiej Brytanii i jej mieszkańcach, związanych z ich codziennym funkcjonowaniem.

Oprócz tego pokazany został problem różnic kulturowych i wiekowych. Wiele spraw odbieranych jest w zupełnie inny sposób przez dziecko, a w całkiem odmienny przez dorosłego. Widać jak łatwo dziecku przyzwyczaić się do nowej sytuacji, gorzej jest z dorosłymi.

Ukazane również zostało jak wychowanie, kultura w innych krajach kształtuje ludzkie zachowania i sposoby myślenia na wiele spraw. To co dla taty Anglika jest zwyczajne, oburza mamę Polkę.

Ciekawym pomysłem jest przeplatanie tekstu angielskimi słowami i zwrotami oraz umieszczenie kolorowych rysunków przedstawiających ważniejsze słówka (po polsku i angielsku) nawiązujące do opisywanych aktualnie w książce sytuacji.

Cały tekst napisany jest w humorystyczny i przyjemny sposób.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Mateusz w angielskiej szkole może przydać się rodzinom, które emigrowały bądź mają taki zamiar ale nie tylko. Będzie ciekawą pozycją również dla tych, którzy chcą poznać bliżej życie w Anglii z perspektywy kilkulatka i jego dwunarodowościowej rodziny.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Mateusz w angielskiej szkole
Aleksandra Engländer-Botten
Format: 145x205mm, oprawa twarda
Liczba stron: 148
Więcej informacji: Wydawnictwo Novae Res

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent