Weleda
Weleda Baby

Mania czy Ania. Recenzja

Mania czy Ania audiobook
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Audiobook Mania czy Ania, w którym czytają polscy aktorzy Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski, jest opowieścią o dwóch dziewczynkach, które przypadkowo poznają się na kolonii letniej w Zdrojowej Górze.

Co niezwykłego jest w tej historii? To, że Ania i Mania wyglądają identycznie, lecz nigdy wcześniej się nie widziały, ani o sobie nie słyszały.

Bohaterki przeżywają szok – jak to możliwe, że dwie obce osoby są tak bardzo do siebie podobne? Początkowo nie są przyjaźnie do siebie nastawione, nie nawiązują żadnej rozmowy, jedynie się obserwują. Z czasem sytuacja ulega zmianie. Po opadnięciu emocji dziewczynki ostrożnie zaczynają ze sobą konwersować i zaprzyjaźniać się. Odkrywają wiele faktów, które je łączą – mają wspólną datę i miejsce urodzin. Opiekunowie kolonijni są zdziwieni równie mocno jak bohaterki, lecz szybko domyślają się prawdy.

Ania to dziewczynka, która ma jedynie tatę, a Mania to ta, która mieszka tylko z mamą. Wszystko wychodzi na jaw, kiedy jedna z nich pokazuje zdjęcie swojej mamy. 

Gdy wakacyjny wyjazd dobiega końca siostry postanawiają zamienić się miejscami – i tak Mania jako Ania jedzie do swojego taty, a Ania jako Mania do mamy.

Czy rodzice się czegoś domyślą? Jak dziewczynki odnajdą się w swoich nowych rolach?

Pomimo zewnętrznej podobizny, wewnętrznie to dwie całkiem różne osoby, czy udawanie może trwać w nieskończoność? Dziewczynki mają chytre zamiary w stosunku do swoich rodziców, którzy nie widzieli się i nie rozmawiali ze sobą od wielu lat. Czy ktoś stanie na drodze realizacji ich planu, a jego wykonanie okaże się niemożliwe? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając tej niesamowitej historii.

Audiobook trwa 3,5 h, lecz podzielony został na 12 rozdziałów – to pozwala rozłożyć słuchanie w czasie. Aktorzy czytający tekst idealnie nadają się do tej roli, słucha się ich miło i przyjemnie, a sama opowieść jest niezwykle zabawna.

Osobiście serdecznie polecam taką formę książek, moja 3-latka sama włącza sobie nagranie w trakcie zabaw i razem chętnie go słuchamy.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Mania czy Ania
Czytają: Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski, którym towarzyszy piękna oprawa muzyczna.
Wiek : 8-12
Muzyka: Karolina Skrzyńska / SzaZa
Oprawa graficzna: Joanna Rusinek
Tłumaczenie: Leonia Gradstein, Janina Gillowa
Premiera: listopad 2015
jungoffska.pl/autorzy/erich-kastner

12 października 2016 Mania czy Ania ukazała się w wersji książkowej, która dostępna jest także w wersji limitowanej z audiobookiem.

Inne recenzje książek, pisane przez mamy znajdziecie TUTAJ.

856 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent