MAGICZNE DRZEWO zdobywcą Emmy Award

„Magiczne Drzewo” seria filmów telewizyjnych dla dzieci w reż. Andrzeja Maleszki zdobył 19 listopada prestiżową nagrodę INTERNALIONAL EMMY AWARD nazywaną często Oskarem dla filmów i programów telewizyjnych. Andrzej Maleszka jest pierwszym w historii Polakiem, reżyserem filmów dla dzieci i młodzieży, który zaszedł tak daleko na ścieżce światowej kariery.

Andrzej Maleszka oraz twórcy serii telewizyjnej "Magiczne Drzewo" w tym m.in. firma Lunapark autor efektów specjalnych udowodnili najwyższą, światową jakość polskiego filmu telewizyjnego dla dzieci. Od 19 listopada b.r. stają się wzorem do naśladowania dla wszystkich twórców programów i filmów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży na świecie! Bez cienia przesady powiedzieć można, że dzięki wyobraźni, pomysłowości i uporowi Andrzeja Maleszki mamy dziś w Polsce kino telewizyjne (a niebawem i kinowe) na najwyższym poziomie. W polskiej historii filmów dla dzieci żaden inny reżyser tego nie dokonał.

Posłuchaj wypowiedzi reżysera:

Polskie radio

W październiku b.r zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu Andrzeja Maleszki z serii Magiczne Drzewo – tym razem zobaczymy pomysł Pana Andrzeja na dużym ekranie. Juz dziś wiadomo, że będzie on na tym samym lub wyższym poziomie co telewizyjna seria.

Trzymamy mocno kciuki za reżysera i twórców efektów specjalnych – bo też filmy realizowane przez przez zdobywcę Emmy Award to kino na najwyższym światowym poziomie.

Moje filmy to rodzaj baśni – mówi reżyser – to znaczy, że dotykam właśnie tych pierwotnych i niezmiennych potrzeb. Ale jednocześnie są to filmy współczesne, w których mówimy o bardzo współczesnych zagrożeniach i radościach. Ponieważ pracuję w bliskim kontakcie z dziećmi, więc myślę, że te filmy są blisko współczesnego odbiorcy."

Poprosiliśmy o rozmowę na temat kinowej wersji filmu "Magiczne Drzewo" aktorów w nim występujących: Hannę Śleszyńską, Agnieszkę Grochowską, Andrzeja Chyrę i Macieja Wierzbickiego.

Zapraszamy Państwa do lektury tych wywiadów:

Rozmowa z Hanną Śleszyńską

Rozmowa z Agnieszką Grochowską

Rozmowa z Andrzejem Chyrą

Rozmowa z Maciejem Wierzbickim

Zobacz odcinki Magicznego Drzewa:

www.itvp.pl

Polecamy również  Magiczne filmy Andrzeja Maleszki oraz Magiczne drzewo – nowa książka w sprzedaży

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmrozmowa