Magiczne drzewo nominowane do nagrody EMMY AWARD

Magiczne-drzewo-nominowane-do-nagrody-EMMY-AWARD
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Kilka dni temu zakończyliśmy zdjęcia do kinowej wersji Magicznego drzewa – opowiada Miastu Dzieci reżyser Andrzej Maleszka – Jest to ogromna produkcja i zapowiada się fantastyczny film dla dzieci, jakiego na polskim rynku dawno nie było…

Zdjęcia odbywały się m.in. na promie Scandinavia oraz na terminalu Polferries w Gdańsku . Warto obejrzeć stronę Polferries z obaczycie tam wiele ciekawych zdjęć.

Festiwal Emmy Award odbędzie 16-18 listopada 2007 r., a uroczysta Gala wręczenia nagród 19 listopada.

Obok polskiego filmu w kategorii CHILDREN & YOUNG PEOPLE nominowano filmy: z Singapuru, Australii, Brazylii. W historii Emmy Award najwiecej nagród zdobyły filmy z Wielkiej Brytani i Kanady.

Serdecznie gratulujemy twórcom filmu i trzymamy mocno kciuki za nagrodę Emmy i za fabułę, wierząc, że film zostanie doceniony i znów ucieszy rzesze dzieci na całym świecie.

Czytelników Miasta Dzieci zapraszamy do lektury wywiadu z Andrzejem Maleszką, który przeprowadziliśmy w sierpniu 2006 roku Magiczne filmy Andrzeja Maleszki przypominamy też najważniejsze laury filmów Andrzeja Maleszki:

WAŻNIEJSZE NAGRODY:
Grand Prix na festiwalu Prix Jeunesse International w Monachium-2006,2004 i 1998 Za filmy z cyklu Magiczne drzewo i za film Telejulia.

Nominacja do nagrody “Emmy award” za film “Telejulia”-1998

Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny w Chicago 2005 / nagroda za film Drewniany pies z serii Magiczne drzewo./ i 1994 /za Dłonie z serialu Jacek/

Międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci w Kairze 2005 za film z serii Magiczne drzewo.

Międzynarodowy festiwal Telewizyjny BANF Kanada. Grand Prix.

Festiwal Filmów dla dzieci Divercine – Montewideo. 2005 i 1998./Grand Prix i nagroda Jury dziecięcego

Międzynarodowy festiwal Telewizyjny Prix Danube Bratysława 2005 /Główna Nagroda./

Platynowe Koziołki na Międzynarodowym festiwalu filmów dla dzieci Ale Kino Poznań 2004.

WAŻNIEJSZE PRODUKCJE FILMOWE

“Mechaniczna Magdalena”

„Jacek” oryginalny serial TV bez dialogów. Odniósł duży sukces i był prezentowany w wielu krajach Europy i w Japonii.

„Jakub” historia krowy, która uciekła z transportu do rzeźni i chłopaka, który ją ocalił.

„Kociak” film o dziewczynie, która zaczęła mówić w kocim języku. Film jest częścią międzynarodowej serii EBU

„Maszyna Zmian” serial TV 13 odcinków po 30 minut

Pełna fantastycznych zdarzeń i absurdalnego humoru historia Maszyny zmian, odnalezionej w sanatorium dla dzieci alergicznych. Film wielokrotnie nagradzany.

“Sto minut wakacji”- film fabularny i serial TV- Film o papparazzim i jego 12-letnim synu, którzy kręcą z ukrytej kamery film o słynnej aktorce. /koprodukcja TVP i telewizji Niemieckiej ZDF/

„Magiczne Drzewo” cykl fantastycznych filmów dla dzieci, wyróżniony 12 nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmu dla dzieci.