Mądre oszczędzanie. Recenzja

Mądre oszczędzanie

Książeczka Mądre oszczędzanie to piąta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi.

Nie ukrywam, że swojej córce najbardziej lubię czytać takie książki, które zawierają jasny i oczywisty przekaz. Na początku wydawało mi się, że bajka jest dla nieco młodszej grupy wiekowej. Jednak sytuacja, jaka miała miejsce w naszym życiu sprawiła, że zmieniłam zdanie. Okazało się, że pieniążki, które moja córeczka zbierała na większą zabawkę, wydała w szkolnym sklepiku. Za każdym razem płaciła tylko 1 zł i wydawało jej się, że to jest tak niewiele. Jednak pod koniec miesiąca z zaoszczędzonych pieniążków zostało zaledwie 10 zł. I w tym momencie moja córeczka uświadomiła sobie, że jest w podobnej sytuacji co kangurek z bajki. Wydaje mi się, że to najlepsza recenzja książki.

Mądre oszczędzanie  opowiada o kangurku, który chciał mieć hulajnogę.

Poprosił o ten zakup rodziców, jednak mama wpadła na lepszy pomysł i zaproponowała swojemu synkowi kieszonkowe. Mały kangurek bardzo się ucieszył myśląc, że własne pieniążki to super sprawa. Jednak po pewnym czasie okazało się, że skarbonka tak naprawdę jest pusta. Lody, gry komputerowe, kino – na to głównie poszło całe kieszonkowe.

Bajeczka wydana jest w twardej, kwadratowej i cudownie kolorowej oprawie.

Zawiera masę obrazków, które idealnie komponują się z tym, co czytamy w danym momencie. Tekst jest łatwy i przystępny w zrozumieniu. Podoba mi się wielkość czcionki, jest ona na tyle duża, że książka może posłużyć do nauki samodzielnego czytania.

Książeczka jest jak najbardziej na czasie. Autorka fantastycznie poruszyła temat oszczędzania.

Na duże oklaski zasługują pytania na końcu książki, które zmuszają małego czytelnika do myślenia, analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Katarzyna Jakuszko

Mądre oszczędzanie
Autor: Justyna Wacławik
Ilustracje: Przemysław Sałamacha
Przewodnik dla rodziców: Zdzisław Miara
Format: 225 mm x 225 mm
Oprawa: twarda, lakierowana
Ilość stron: 32
Wydawnictwo Vocatio

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie