Kurs rysowania kreskówek. Recenzja

Razem z córką uwielbiamy rysować, malować i tworzyć własne dzieła sztuki, dlatego też na tę książkę zwróciłyśmy największą uwagę. To są właśnie nasze klimaty.

„Kurs rysowania kreskówek”  jest pozycją grubą, sporych rozmiarów i dzięki temu zawiera w sobie masę cennych wskazówek.

Nadaje się nie tylko dla osób początkujących, które zaczynają przygodę z rysunkiem, ale również dla tych, którzy mają go opanowany.

Autor zabawnie wprowadza nas w poszczególne rozdziały książki. Jego język jest prosty, łatwy do zrozumienia, a czytelnik może odnieść wrażenie, że rozmawia z Christopherem osobiście. Niekiedy jest to luźna wypowiedź narratora, zadane pytanie, innym razem trafna uwaga, ale mimo wszystko ciekawie komponuje się jako całość.

Możemy znaleźć tutaj dokładne opisy wraz z rysunkami, jak krok po kroku osiągnąć dany efekt.

Bardzo mi się podoba, że każdy obrazek nie jest „goły”, zawsze widnieje przy nim stosowny komentarz. Czasami można odnieść wrażenie, że autor dosłownie prowadzi nas za rękę i szczegółowo podpowiada, jak naszkicować postać z kreskówki.

Dobrze, że książka tak naprawdę z każdą kolejną stroną przechodzi na  wyższy poziom. Zaczyna się od podstawowych elementów np. kształt głowy, a kończy na całej postaci animowanej. Kolejne rozdziały uczą nas, jak rysować osobne elementy (np. oczy, usta, nos), zaś na samym końcu dowiadujemy się jak je skleić w całość. Książka nauczy nas wielu przydatnych trików, o których tak naprawdę większość nie ma pojęcia.

„Kurs rysowania kreskówek”  jest dla osób o różnym stopniu zaawansowania, początkujący nauczą się jak w ogóle szkicować postacie, zaś pozostałe osoby podszkolą swój dotychczasowy warsztat.

Polecam tę pozycję na długie zimowe wieczory, gdyż całą rodziną można przy niej miło spędzić czas.

Katarzyna Jakuszko

Kurs rysowania kreskówek
Christopher Hart
Oprawa miękka
Liczba stron: 160
Wydawnictwo RM 2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kurs rysowania kreskówek. Recenzja