Księżniczka i Żaba na Blu-ray i DVD

Księżniczka-i-Żaba-na-Blu-ray-i-DVD
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Tiana w zachwycający sposób podtrzymuje tradycję disneyowych księżniczek, takich jak Królewna Śnieżka, syrenka Ariel, czy Kopciuszek. Stworzony w klasycznej, ręcznie rysowanej animacji film Księżniczka i żaba to kolejne dzieło zespołu Johna Muskera i Rona Clementsa, twórców Aladyna oraz Małej syrenki. W filmie usłyszymy wspaniałą jazzową muzykę Randy’ego Newmana, autora nagrodzonej Oscarem w 2001 piosenki do filmu Potwory i spółka. Księżniczka i żaba wydana na Blu-ray i DVD to przepiękna historia opowiedziana w formie klasycznej animacji oraz wspaniałe materiały dodatkowe, które zabiorą widzów w niesamowitą wielogodzinną podróż po Nowym Orleanie oraz przepełnionych magią bagnach Bayou.

Tiana (w polskiej wersji głosu użyczyła Karolina Trębacz) jest piękną, młodą, ciężko pracującą kobietą, której jedynym pragnieniem jest spełnienie marzenia już nie żyjącego ojca o otwarciu eleganckiego klubu w Nowym Orleanie. Pewnego dnia do miasta w poszukiwaniu miłości przybywa przystojny książę Naveen (Marcin Mroziński). Jednak zły Doktor Facilier knuje nikczemny plan i zamienia księcia Naveena w żabę. Tiana, całując go, powinna przywrócić mu normalną postać. Lecz wbrew powszechnie znanemu zakończeniu, zabawny zbieg okoliczności sprawia, że księżniczka również zamienia się w żabę! Para, w towarzystwie grającego na trąbce aligatora i zakochanego bez pamięci w gwieździe świetlika, musi teraz udać się do samego serca niedostępnych mokradeł, aby odnaleźć szamankę, która odwróci zaklęcie i pozwoli na zakończenie tej przygody słowami: „…i żyli długo i szczęśliwie”.

Niepowtarzalna polska obsada Księżniczki i żaby rozbawia do łez. Liczne gagi oraz zabawne sytuacje, wraz z przepięknymi piosenkami w wykonaniu Karoliny Trębacz, Roberta Rozmusa, Grzegorza Markowskiego, Marcina Mrozińskiego i innych, czynią ten film wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Głosu postaciom w polskiej wersji użyczyli tacy aktorzy jak: Karolina Trębacz, Anna Dymna, Stanisława Celińska, Piotr Gąsowski, Stefan Friedman, Marcin Mroziński, Wojciech Paszkowski i inni.

Film Księżniczka i żaba zostanie wydany w dwóch edycjach. Pierwsza z nich to płyta DVD, zawierająca film oraz materiały bonusowe. Druga to zestaw Blu-ray Combo, który składa się z dwóch płyt – Blu-ray i DVD, obie z filmem i materiałami dodatkowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszyscy, którzy planują zakup odtwarzacza Blu-ray już teraz mogą kupić film na „niebieskim” nośniku, nie tracąc przy tym szansy jego obejrzenia na posiadanym już odtwarzaczu DVD.

W obu edycjach znajduje się mnóstwo dodatków, takich jak: niewykorzystane sceny, komentarz do filmu oraz gra. Na Blu-ray będzie można znaleźć również: dodatkowe materiały filmowe, galerię obrazów, oryginalne zwiastuny i inne.

Dodatki specjalne do filmu
Wydanie DVD:
– Komentarz audio reżyserów i scenarzystów filmu: Johna Muskera i Rona Clementsa oraz producenta Petera Del Vecho
– Sceny niewykorzystane z komentarzem twórców
– Portrety księżniczek – gra

Wydanie Blu-ray:
– Komentarz audio reżyserów i scenarzystów filmu: Johna Muskera i Rona Clementsa oraz producenta Petera Del Vecho
– Sceny niewykorzystane z komentarzem twórców
– Portrety księżniczek – gra
– Magia w Bayou
– Wielki powrót tradycyjnej animacji
– Czarny charakter wyczarowany
– Jak ożywają rysunki?
– Galerie i zwiastuny
oraz dużo więcej…

Film ukaże się 7 maja, w cenie 54,99 zł za DVD i 119,99 zł Blu-ray Combo. Dystrybucja w Polsce: CD Projekt.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent