Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Krzesełko do karmienia – czy warto kupić?

Krzesełko do karmienia – czy warto kupić?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Posiadanie odpowiednio dobranego krzesełka do karmienia dla dziecka jest jednym z ważniejszych mebli w jakie warto się wyposażyć posiadając w domu malucha. Karmienie dziecka w krzesełku jest rozwiązaniem bardzo przydatnym i pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu.

To właśnie podczas korzystania z krzesełka do karmienia, dziecko uczy się, że jedzenie stanowi rodzaj czynności podczas którego należy odpowiednio się skupić i podczas spożywania posiłków nie należy bawić się, czy też biegać po pokoju lub kuchni.

Decydując się na zakup krzesełka do karmienia większość rodziców unika niepotrzebnej straty czasu oraz grymaszenia jakie często pojawia się podczas spożywania posiłków.

Od kiedy warto korzystać z krzesełka do karmienia?

Rozpoczęcie korzystania z krzesełka do karmienia jest najczęściej sprawą indywidualna. W początkowym etapie, podczas gdy następuje rozszerzanie diety dziecka, można bez problemu karmić dziecko na kolanach jednego z rodziców.

W przypadku dzieci, które jeszcze nie siedzą samodzielnie dobrze też sprawdzi się odpowiednio wyprofilowane krzesełko. Idealnie jeśli posiada ono specjalne wkładki, których zadaniem jest podpieranie dziecka podczas siedzenia i zapewnienie m wygodnej, stabilnej i bezpiecznej pozycji.

W zdecydowanej większości przypadków uważa się, że na pierwsze krzesełko dla dziecka do karmienia można zdecydować się gdy ukończy ono 6-ty miesiąc życia. Jeśli dziecko nie siedzi jeszcze samodzielnie (co najczęściej ma miejsce w momencie ukończenia przez nie 8 lub 9 miesiąca życia), powinno ono pozostawać w krzesełku tylko i wyłącznie na czas karmienia. Dzięki temu unika się powstawania wad postawy.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesełko do karmienia?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzesełek do karmienia. Wybierając idealne warto wiedzieć, czym kierować się podczas pierwszych, jak i kolejnych zakupów.

Jednym z najważniejszych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę jest siedzisko, które powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów które łatwo i szybko można wyczyścić ale także ważne aby było obszerne i odpowiednio szerokie.

Dobrze sprawdzi się też krzesełko, które w późniejszym okresie wzrostu dziecka można z łatwością przerobić na tradycyjne krzesełko do karmienia.

Ważne jest też, aby zwrócić uwagę na rozmiar blatu oraz materiał z którego został wykonany. Do najważniejszych cech jakimi powinien odznaczać się blat w krzesełku do karmienia jest możliwość łatwego umycia go, posiadanie podwyższonych brzegów oraz możliwość zdejmowania, co znacznie ułatwi utrzymanie go w czystości.

Krzesełko do karmienia – czy warto kupić?

Inne ważne elementy, które powinno posiadać krzesełko do karmienia

Dobrze jeśli krzesełko do karmienia zostanie wyposażone w podnóżek, co sprawdzi się szczególnie w przypadku starszych dzieci. Poprawia to zdecydowanie komfort siedzenia dziecka i zapobiega zwisaniu nóg. Warto wybierać krzesełka, które posiadają możliwość regulacji wysokości podnóżka.

Ważnym elementem są także kółka, które umożliwiają swobodne przesuwanie krzesełka po podłodze. Mobilność mebla ułatwia codzienne karmienie oraz przesuwanie mebla według własnych preferencji.

Co ważne, takie krzesełko powinno posiadać kółka z możliwością zablokowania, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo siedzącego w krzesełku dziecka. Do innych elementów które dbają o bezpieczeństwo podczas karmienia są pasy bezpieczeństwa, których zadaniem jest ochrona dziecka przed niespodziewanym wypadnięciem.

Krzesełko do karmienia hurtownia – najciekawsze modele krzesełek

Na tynku dostępnych jest wiele modeli oraz rodzajów krzesełek do karmienia. Z uwagi na rodzaj materiału, z którego są wykonane można podzielić je na krzesełka:

  • metalowe,
  • drewniane,
  • plastikowe.

Krzesełka dzielą się także na te z możliwością regulowania oparcia oraz bez możliwości regulacji. Te pierwsze będą sprawdzały się doskonale w przypadku młodszych dzieci oraz niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Siedzisko, które można opuścić do pozycji półleżącej lub leżącej będzie także świetnie pełniło funkcję leżaczka.

Więcej znajdziesz tutaj: https://www.marko-baby.pl/krzeselka,10023,produkty.html

Materiał promocyjny

578 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent