Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Mata edukacyjna dla niemowląt: jaką wybrać i od kiedy używać?

Mata edukacyjna dla niemowląt: jaką wybrać i od kiedy używać?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Mata edukacyjna dla dzieci – dlaczego warto ją zakupić?

Twój maluszek z dnia na dzień staje się coraz bardziej samodzielny – chętnie obserwuje otaczający go świat oraz wodzi wzrokiem za poruszającymi się przedmiotami. Nic w tym dziwnego, że poszukujesz akcesoriów pobudzających jego rozwój i ułatwiających mu nabywanie nowych umiejętności. Jednym z nich jest mata edukacyjna – wielofunkcyjna i bezpieczna zabawka. Dlaczego warto ją zakupić? Przemawia za tym kilka argumentów:

– zachęca dziecko do aktywności – w tym m.in. do leżenia na brzuszku, przekręcania się i pełzania;
– pomaga w doskonaleniu koordynacji „ręka-oko” – dziecko, wyciągając rączki i chwytając wiszące na pałąku zabawki, ćwiczy umiejętności wzrokowo-ruchowe;
– pozwala na poznawanie nowych faktur – maluch z wielką chęcią będzie badać materiał, z którego wykonano matę.

Maty edukacyjne to także sposób na… chwilę relaksu dla rodziców. Położone na niej dziecko zajmie się wiszącymi przytulankami i szeleszczącymi dodatkami, pozwalając tym samym mamie i tacie na spokojne dopełnienie obowiązków domowych i odpoczynek.

Kolorowa mata dla dzieci zapewni maluszkowi mnóstwo radości i rozrywki, podobnie jak inne zabawki edukacyjne dla niemowląt. Jeżeli rozglądasz się za prezentem dla kilkumiesięcznego bobasa, odwiedź sklep internetowy 5.10.15., dzięki któremu w kilka chwil znajdziesz odpowiedni drobiazg. Sprawdź: https://www.51015kids.eu/dziecko/zabawki/niemowlece/interaktywne-i-edukacyjne

Mada edukacyjna – od kiedy używać?

Maty edukacyjne dla dzieci przydają się już od pierwszych dni życia maluszków – jeżeli zakupiony model ma odczepiane pałąki (mocowane np. na rzepy), wykorzystasz go np. jako ciepły i miękki kocyk na kanapę. Kiedy bobas podrośnie, zabawkę możesz udoskonalić, mocując na niej grzechotki czy bezpieczne lusterka.

Pamiętaj:
Mata edukacyjna dostarczy dużo zabawy dziecku, jednak nie powinna zastępować kontaktu z mamą i tatą.

Kiedy mata edukacyjna przyda się najbardziej? Pomiędzy 3. a 7. miesiącem życia pociechy, kiedy to zacznie odwracać się z plecków na brzuch, a najbliższe otoczenie stanie się na nader interesujące. To, do kiedy dziecko będzie z niej korzystać, zależy przede wszystkim od jego potrzeb. Niektóre maluchy szybko rezygnują z maty, znajdując jednocześnie nowe miejsce do zabawy, a inne z chęcią powracają do niej jeszcze przez wiele miesięcy.

Jaka mata edukacyjna dla niemowląt? Co wybrać?

Jaka mata edukacyjna dla niemowląt sprawdzi się najlepiej? Podczas zakupów, zwróć uwagę na to, aby zabawka:

– nie była zbyt pstrokata – wielobarwne akcesoria mogą rozpraszać uwagę dziecka, dlatego postaw na modele kontrastowe, dwu- lub trzykolorowe;
– pozwalała na doczepianie akcesoriów – maluch na poszczególnych etapach rozwoju potrzebuje innych bodźców;
– była wykonana z wysokiej jakości materiałów – zabawka nie może podrażniać delikatnej skóry dziecka, a jej powierzchnia musi być prosta w czyszczeniu.

W trakcie poszukiwania maty edukacyjnej sprawdź dodatkowo, jak położony jest pałąk względem ciała malucha. Najlepiej, aby znajdował się on na wysokości pępka niemowlęcia – dzięki temu będzie miało więcej motywacji do wyciągania rączek oraz obserwowania zawieszonych dodatków.

Na koniec zwróć uwagę na grubość maty edukacyjnej – nie może być ona zbyt miękka, jednak musi dobrze odizolować bobasa od zimnego podłoża. Dodatkowo zweryfikuj, czy wybrany produkt ma wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty (w tym m.in. CE) i czy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne (np. na rozciąganie).

Maty to zabawki, które wspomogą Twoje dziecko w rozwoju motoryki, ale też koordynacji „ręka-oko”. Sprawdzą się zarówno w przypadku noworodków, jak i pełzających urwisów, które coraz chętniej zwiedzają swoje otoczenie. Rozglądasz się za innymi, równie interesującymi akcesoriami dla dzieci? W sklepie 5.10.15. znajdziesz różne zabawki edukacyjne, których poziom skomplikowania z łatwością dobierzesz do możliwości dziecka. Odwiedź 5.10.15. i postaw na zdrowy rozwój swojego maluszka!

Artykuł sponsorowany

501 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent