Koszmarny Karolek Potwory i stwory. Recenzja

Recenzja książek z Koszmarnym Karolkiem

Z Koszmarnym Karolkiem pierwszy raz zetknęliśmy się w naszej osiedlowej bibliotece. Z bogatej oferty książek Alexander wybrał dla siebie właśnie tę, opowiadającą o przygodach Karolka. Przez wiele wieczorów czytaliśmy opowiadania o niegrzecznym bohaterze książek Franceski Simon, ale w końcu nastał dzień, kiedy musieliśmy zwrócić książkę.

Kilka dni później, ku naszemu zaskoczeniu, otrzymaliśmy od Miasto Dzieci  niespodziankę, a w niej dwie książki opowiadające o przygodach Karolka: Potwory i stwory oraz Wariackie wakacje.
Autorką opowiadań o tym dość ekscentrycznym chłopcu jest Francesca Simon, która stworzyła postać Koszmarnego Karolka szczególnie dla swojego synka Josha, ale też milionów dzieci na całym świecie. Autorka z dyplomem Yale i Oksfordu, oprócz pisania książeczek dla dzieci, zajmuje się dziennikarstwem. Publikowała w Vogue, The Sunday Times czy w The Guardian. Na podstawie jej książek powstały bajki dla dzieci o tym samym tytule.
Opowiadania o Karolku charakteryzują się dowcipną i zabawną treścią, a także wartką i momentami zaskakującą akcją. Chłopiec ma bowiem głowę pełną pomysłów, które realizuje często z udziałem kolegów i koleżanek ze szkoły. Wiele razy na drodze do realizacji planów przeszkadza mu młodszy, ułożony, bardzo grzeczny brat – Doskonały Damianek, a czasem groźna, będąca postrachem uczniów, nauczycielka – Pani Kat-Toporska. Koszmarny Karolek bardzo często popada w tarapaty, ma milion pomysłów na minutę, jest uparty i niegrzeczny, czasami jednak odpuszcza i pokazuje grzeczniejsze oraz spokojniejsze oblicze.
Według mnie książki o Karolku przeznaczone są dla starszych dzieci, które już potrafią odróżnić dobre i złe zachowania, dostrzegają konsekwencje niewłaściwej postawy.

Anna Mrozińska, www.alexanderkowo.pl

Więcej o serii z Koszmarnym Karolkiem na stronie Wydawnictwa Znak.

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci! 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Koszmarny Karolek Potwory i stwory. Recenzja