UD

Kołysanki dla Maluszka. Recenzja

Kołysanki dla maluszka piosenki dla dzieci płyta
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Mają one niewiarygodnie magiczną moc – potrafią nie tylko uśpić dziecko, lecz je zrelaksować, a nawet uspokoić . Maluch usypiany w ramionach mamy słysząc spokojny, rytmiczny śpiew czuje się tak bezpiecznie, jak w momencie kiedy był jeszcze w łonie. Oddziaływanie kołysanek jest tak ogromne, że stanowią podstawę do dalszego rozwoju mózgu. Kształtują wrażliwość muzyczną  poprzez koncentrację na słowach i dźwiękach, aż w końcu rozwijają intelekt.

Niezmiernie się cieszę, że w moich rękach znalazł się znakomity album muzyczny zawierający trzynaście kołysanek dla malucha, zatytułowany „Kołysanki dla Maluszka 3

Nie są to utwory byle jakie, zawierają większość melodii już znanych, co nie znaczy, że pozostałe dzieła  pozbawione są jakiejkolwiek wartości.

Cały ciąg melodyczny rozpoczyna się od słynnej kołysanki „Już gwiazdy lśnią”. Ponadto znajdziemy tam najpiękniejsze kołysanki, jak : „Wlazł kotek na płotek”, „Aaa, kotki dwa”, „Dobrej nocy”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „Złotowłosa królewna”, „Pieski małe dwa” czy  „Uśnijże, mi uśnij”. 

Kołysanki w wersji instrumentalnej są w większości zaaranżowane i wybrane przez Witolda Karolaka.

Płytę tę  polecam szczególnie rodzicom i nauczycielom pragnącym śpiewać piosenki słowami poznanymi  w dzieciństwie.

Wersje wielu tekstów utworów nie zawsze muszą brzmieć  tak samo. Szata graficzna płyty jest utrzymana w delikatnych barwach różu i niebieskiego – to kolory kojarzone z dziewczynkami i chłopcami.

W moim odczuciu pięknie skomponowane melodie w zupełności oddają zamysł kołysanek wykonywanych za pomocą słów.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Słuchając tego świetnego albumu wraz ze swoim półtorarocznym synkiem byłam zachwycona zarówno ja, jak i mój uśmiechnięty maluch.  Spokojnie mogę przyznać, że cała magiczność tych utworów tkwi nie w słowach, lecz wolnej, rytmicznej intonacji zachowującej cechy kołysanki. Osobiście, odnośnie kołysanek, uwielbiam wersje instrumentalne pozwalające na odkrywanie i wydobywanie z głębi siebie własnej twórczości.

Najbardziej jednak cieszy mnie, że na jednej płycie można znaleźć tyle cudownych, znanych melodii dla maluchów.

Patrycja Gronowicz

Kołysanki dla maluszka 3 (CD)
Wykonawca: Various Artists
Dystrybutor: Universal Music Polska
Data premiery: 2016-02-19
Rok nagrania: 2016
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 140

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

174 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent