Weleda
Weleda Baby

Kłótnia liter. Recenzja

Kłótnia liter
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Jak sam tytuł wskazuje, bohaterami utworu są litery alfabetu, które kłócą się. O co? Oczywiście o to, która z nich jest najważniejsza. Każda wychwala swoje zalety, każda z nich uważa, że jest najpotrzebniejsza. Pojawiają się protesty. Oj tak, kłótnia pełną parą. Czy któraś z nich ma rację?

Czy kłótnia ma jakikolwiek sens? Oczywiście nie. Na końcu litery dochodzą do porozumienia i stwierdzają, że każda z nich jest równie ważna i bez którejkolwiek z nich nie byłoby słów, zdań, a alfabet nie wyglądałby tak, jak teraz.

Tekst jest wierszowany, przez co czyta się go lekko i jest zabawny. Dzięki tej książce dziecko w przyjazny sposób może przyswoić sobie litery alfabetu. Grafika jest bardzo ciekawa, intensywna i przyciągająca uwagę. Kolory są bardzo kontrastowe i ożywiają akcję.

Książka nadaje się nie tylko do czytania, ale także oglądania.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Kłótnia liter
Autor: tekst Janusz Jabłoński, ilustracje Agnieszka Myszkowska
Liczba stron: 48
Okładka: twarda
Format: 227 x 295 mm
Więcej informacji: Wydawnictwo Dragon

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

380 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent