Klocki magnetyczne Magna -Tiles – recenzja

Klocki magnetyczne Magna -Tiles – recenzja
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Co roku na rynku pojawia się wiele zabawek dla dzieci. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się klocki magnetyczne. Można z nich budować przestrzenne konstrukcje, co pozytywnie wpływa na dziecięcą wyobraźnię i manualne zdolności dziecka.  Niewątpliwie jednym z tego typu rewelacyjnych zestawów klocków magnetycznych jest 100 elementów Magna -Tiles.

Jakość wykonania

Zabawka jest bardzo solidna, wszystkie elementy wykonane są z twardego plastiku , który nie ulega uszkodzeniu, nawet po upadku  na twardą podłogę. Klocki są przezroczyste i kolorowe  – fantastycznie wyglądają pod światło. Działają na zasadzie przyciągania się magnesów , więc można je ze sobą łączyć w bardzo prosty sposób. Magnesy są ukryte pomiędzy płytkami z tworzywa w taki sposób, aby nie dało się ich wyjąć. Specjalna technika łączenia ultradźwiękami oraz dodatkowe zabezpieczenie nitami sprawia, że pozostaną na swoim miejscu bez względu na okoliczności. Klocki mają zaokrąglone krawędzie.

Dla kogo Magna – Tiles ?

Zabawka polecana jest od trzeciego roku życia ze względu na małe elementy zawierające magnesy. Klocki są idealne dla dzieci, które uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawki konstrukcyjne, tworzenie kreatywnych budowli. Można z nich zbudować z różnego rodzaju zamki, domki, zwierzątka, samoloty, roboty i nawet dinozaury. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia naszego dziecka. Tego typu zabawki magnetyczne bez wątpienia mogą posłużyć do zabawy, zarówno maluszkom , jak i nieco starszym dzieciom. Doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Gdzie spotykają się matematyka, nauka i kreatywność

Klocki Magna-Tiles zachęcają do nauki metodą STEM , które w języku angileskim  oznaczają Science (Nauka), Technology (Technologia), Engineering (Inżynieria) i Mathematics (Matematyka).

Wczesna nauka dziedziny STEAM zapoznaje dzieci z kreatywnym rozwiązywaniem problemów, logicznym rozumowaniem i myśleniem. Podejście STEAM zachęca dzieci do projektowania, inżynierii w oparciu o naukę oraz matematykę.  Opiera się na kreatywnym podejściu i poszukiwaniu twórczych rozwiązań problemów.  Klocki Magna -Tiles wykorzystując te metodę wspierają rozwój poznawczy, świadomość przestrzenną, koordynację ręka-oko, umiejętności motoryczne oraz pomagają dzieciom budować wiedzę wokół pojęć naukowych i matematycznych a wszystko poprzez zabawę!

Konstrukcje 3D

Zestaw Magna-Tiles pozwala dzieciom konstruować kształty 3D, wykorzystując wyobraźnię przestrzenną, kreatywność do zabawy i budowania. Elementy łączą się za pomocą znajdujących się w ich brzegach magnesów. Dając nieskończoną ilość kombinacji. Dzięki temu można wybudować trójwymiarowe obiekty oraz przedmioty. Tyle konstrukcji, ile pomysłów. Dziecko kreuje klockowy świat mając nieograniczone możliwości. Cały czas pracując palcami i dłońmi doskonaląc w ten sposób zmysł dotyku i precyzję ruchu. Klocki rozwijają również umiejętności matematyczne oraz inżynieryjne, jednocześnie uczą cierpliwości i skupienia. Co jest bardzo cenną umiejętnością w dzisiejszych czasach, w których dzieci są przebodźcowane i mają coraz większy problem z koncentracją.

Dodatkowo poznają zasady działania magnesów. Mogą zaobserwować , że elementy w zależności o położenia mogą się przyciągać lub odpychać.

Tak jak wspomniałam wcześniej klocki magnetyczne dają tak dużo różnych możliwości , wręcz niezliczoną ilość kombinacji i konfiguracji połączeń.  Można się nimi wspaniale bawić całymi godzinami. Poniżej przedstawiam zaledwie kilka wybranych konstrukcji.

przybornik wieloryb zamek ksztalt 20231221_132704

 

 

 

20231221_140128

20231221_151950

Puzzle

Klocki można ze sobą łączyć na zasadzie puzzli, tworząc płaskie obrazki, figury , wężyki , tory. W trakcie zabawy dziecko poznaje kształty , kolory i rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz zmysł analityczny.

 

 

 

statek (2)

Przyczepność do różnych powierzchni

Z klocków Magna-Title można budować nie tylko konstrukcje 2D i 3D, ale również można je przyczepiać do różnych powierzchni np. do lodówki lub kaloryfera.

20231221_215412

Kompetencje społeczne

Dzieci mogą bawić się same lub z innymi dziećmi wspierając ważne umiejętności społeczne, takie jak praca zespołowa, współpraca, wytrwałość i odporność.

Postawy geometrii

Dziecko bawiąc się klockami Magna-Tiles ma możliwość zapoznania się w podstawowymi figurami geometrycznymi zarówno z geometrii płaskiej jak i przestrzennej.

geom figury geometryczne

Zdecydowanie dużą zaletą klocków jest to, że bardzo szybko  je się sprząta. Wystarczy je przybliżyć do siebie – same się przyciągają.  Jest to duży atut , zwłaszcza dla rodziców. Zapakowane są w niedużych rozmiarów pudełku, więc nie zajmują dużo miejsca.

Klocki magnetyczne prócz długiej zabawy oferują również trening manualny i motoryczny oraz pomagają dzieciom poznawać wiedzę matematyczną. Budowanie z klocków magnetycznych to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Co może być bardziej cennego, niż spędzanie czasu z dzieckiem i do tego off-line.

W zestawie:

4 duże kwadraty

50 małych kwadratów

20 trójkątów równobocznych

11 trójkątów prostokątnych

15 trójkątów równoramiennych

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent