Weleda
Weleda Baby

Klocki dla chłopca – najciekawsze propozycje

Klocki dla chłopca – najciekawsze propozycje
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Klocki LEGO to jednej z najchętniej wybieranych zabawek. Na rynku dostępne jest bardzo wiele zestawów przeznaczonych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek w różnym wieku. Klocki tego typu rozwijają motorykę małą, a także kreatywność dziecka. Warto wiedzieć jakie zestawy dla chłopców są szczególnie warte uwagi.

Lego Super Mario

Wśród wielu zestawów klocków LEGO dostępnych na rynku, bardzo interesującą propozycją są klocki LEGO Super Mario. Podstawowy zestaw zawiera figurkę Mario, początek i koniec toru oraz kilku przeciwników. Figurka małego hydraulika jest bez wątpienia najważniejszym elementem zestawu. Rozpoznaje ona trzy wysokości skoku, a także tereny takie jak: trawa, lawa, teren neutralny i woda. Mario wie także, kiedy leży, a kiedy stoi oraz reaguje, gdy znajdzie się poza torem. Figurka posiada specjalny sensor, który wyczuwa akcje typowe dla poszczególnych płytek dostępnych w innych zestawach z tej serii.

Do najlepszych kompletów należą:

 1. Przygody z Luigim,
 2. Sterowiec Bowsera,
 3. Pytajnikowy blok,
 4. Spotkanie z Chai Chompem w dżungli,
 5. Zawikłane zadanie Piranha Plant,
 6. Walka w Zamku,
 7. Duży jeżowiec i zabawa na plaży,
 8. Podniebny świat Lakitu.

Niektóre zestawy z serii Super Mario są naprawdę świetne i gwarantują zabawę przez długie godziny. Warto zdecydować się na skompletowanie kilku zestawów, aby móc sobie pozwolić na długie godziny świetnej zabawy.

Lego Ninjago

Kolejnym bardzo interesującym zestawem klocków dla chłopców jest LEGO Ninjago. Składa się z dwóch ogromnych dojo sięgających po trzy piętra oraz mniejszych obszarów skonstruowanych przy wykorzystaniu mostu kolejki górskiej. Aby złożyć całą konstrukcję trzeba połączyć ze sobą bardzo wiele elementów.

Modele posiadają wiele szczegółów, które dodatkowo urozmaicają zabawę. Ciekawą kwestią jest np. drugie wejście do dojo, wąż z konstrukcją dźwigu, stojak na maski, umywalka ze zlewem oraz wiadrem, a także wiele innych dodatków. Do najciekawszych zestawów należą:

 1. Turniej Żywiołów,
 2. Pojazd ultradźwiękowy,
 3. Dżunglowy smok,
 4. Lochy Szkieletowego Czarownika,
 5. Wioska strażników,
 6. Smok Overlorda,
 7. Wodny mech Lloyda,
 8. Ogrody Miasta Ninjago.

Warto zaznaczyć, że fani serii mają możliwość zebrania wszystkich postaci. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu: Świątynia Ninja Dojo, ponieważ brakuje w niej tylko dwóch ninja. W zestawie dostępne są: Cole, Nye, Lloyd, Kai, Mistrz Wu i Pixal. Zane i Jay można znaleźć w mniejszych zestawach.

Lego Avengers

LEGO Avengers to kolejna pozycja, której nie mogłoby zabraknąć na liście najbardziej polecanych klocków dla chłopców. Cały zestaw jest świetnie przygotowany, dzięki czemu idealnie oddaje ducha filmów. Na rynku dostępne są różne – mniejsze i większe kombinacje. Warte polecania są np.:

 1. Zbrojownia Iron Mana,
 2. Helikopter czarnej Pantery,
 3. Minifigurki Marvel Avengers,
 4. Nowy Asgard Grubego Thora,
 5. Sanktuarium i Bitwa,
 6. Rękawica Nieskończoności,
 7. Zadyma z Iron Mongerem,
 8. Bitwa w Kwaterze Avengersów.

Fani filmów Marvela z pewnością znajdą zestawy idealne dla siebie, które ich zaciekawią i dostarczą dużo dobrej zabawy.

Klocki Lego – zalety

Klocki Lego od lat znajdują się na szczycie listy najchętniej kupowanych zabawek. Jest to świetna propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Na rynku dostępne jest tak wiele rodzajów, że każdy z pewnością znajdzie najlepszą propozycję dla swoich pociech. Ponadto klocki można ze sobą łączyć na dowolne sposoby, tworząc kombinacje przedstawione na instrukcji dołączonej do zestawu lub składając własne budowle, co rozwija kreatywność, motorykę małą, a także wyobraźnię przestrzenną.

Dużą zaletą klocków Lego jest także to, że zabawa nie kończy się na samym składaniu. Później można długimi godzinami się bawić wykorzystując gotowe konstrukcje! Żadna inna zabawka nie zapewni tyle możliwości i tyle radości. Dzięki klockom, dzieci uczą się kształtów i kolorów, a także spostrzegawczości i współpracy z innymi. Zakup wybranych zestawów to z pewnością inwestycja na lata.

 

Artykuł partnera

256 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent