UD

Jedzie pociąg z daleka. Popularne i lubiane utwory dla dzieci. Recenzja

jedzie pociag z daleka recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czuję szczególny sentyment do piosenek z dzieciństwa i kilkakrotnie chciałam kupić jakiś ładny zbiór. Niestety, do tej pory trafiałam na tak infantylnie ilustrowane książeczki, jakby wydawcy uważali, że teksty obronią się same.

W tym przypadku okładka książki dała spore nadzieje na ciekawą zawartość na wysokim poziomie: dużo elementów, połączenie zieleni, czerwieni i niebieskości, tak zgrabnie skomponowane, że są naprawdę przyjemne dla oka.

Magdalena Kozieł-Nowak stanęła na wysokości zadania, jej ilustracje utrzymują wysoki poziom, zgrabnie łącząc w jednym rysunku kilka utworów, zadowalając nie tylko małego, ale i dorosłego czytelnika.

Nie tylko ilustracje czynią lekturę wyjątkową.

Urzekła nas i przy niej spędzamy znaczna część wieczorów, śpiewając: Ach śpij kochanie, Dorotkę, Już gwiazdy lśnią. Prawda, że przyjemnie ponucić z dziećmi pod ciepłym kocem? Świetnie się sprawdza w wieczornym treningu ciszy.

Kiedy mamy nastrój na zabawę sięgamy po Kominiarza, Kółko graniaste, Ojca Wirgiliusza, W murowanej piwnicy. Znajdziemy tu jeszcze wiele bardzo fajnie dobranych utworów do czytania, śpiewania i oglądania.

Polecam do domu, przedszkola, na prezent dla dzieci czy rodziców malucha.

Naprawdę dobre wydanie, które nie zajmie dużo miejsca na półce, a umili wspólne chwile.

Jedzie pociąg z daleka. Popularne i lubiane utwory dla dzieci.
Ilustracje: Magdalena Kozioł-Nowak
Oprawa: miękka
Format: 195×245 mm
Objętość: 50 stron
Jedzie pociąg z daleka ksiązka dla dzieci

361 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent