Jaki prezent dla niemowlaka wybrać?

📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Jeśli w Twojej rodzinie pojawiło się dziecko, z pewnością zastanawiasz się, co podarować mu pod choinkę. Sprawdź nasze propozycje i wybierz idealny prezent dla niemowlaka na nadchodzące święta.

Boże narodzenie to czas, który spędzamy z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Wreszcie mamy czas na odwiedziny, spotkania i rozmowy. To także okres w roku nieodłącznie związany z prezentami! Jeśli w naszym otoczeniu są młodzi rodzice, z pewnością chcemy podarować ich maluszkowi jakiś miły upominek. Wybór odpowiedniej rzeczy bywa jednak problematyczny — zwłaszcza dla osób, które nie mają swoich dzieci. O czym pamiętać podczas kupowania prezentu dla niemowlaka i jakie propozycje warto wziąć pod uwagę?

5 zasad wręczania (dobrych) prezentów niemowlakom

Prezenty bywają problematycznym tematem. Łatwo wydać pieniądze na cokolwiek, ale jak wybrać coś, co rzeczywiście sprawi radość obdarowywanej osobie — zwłaszcza gdy adresat naszego prezentu nie ma jeszcze roku? Warto pamiętać o kilku zasadach.

1. Prezent powinien uwzględniać potrzeby… rodziców — warto zapytać ich (lub najbliższe otoczenie) o to, czego potrzebują. Być może uzupełnimy listę potrzebnych rzeczy naszym prezentem — praktyczna rzecz z pewnością okaże się najbardziej wartościowym podarunkiem.
  2. Wybieramy rzeczy dobre jakościowo — bez względu na to, czy kupujemy ubranka, kocyki, pieluszki czy zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html). Lepiej kupić mniejszy prezent, ale wykonany z materiałów wysokiej jakości, niż dużo tanich gadżetów.
  3. Niemowlę, zwłaszcza na wczesnym etapie, nie potrzebuje jaskrawych, świecących i grających zabawek — dla niego cały świat jest interesujący i dodatkowe bodźce są zbędne (miejmy też na uwadze komfort rodziców).
  4. Akcesoria lub zabawki na prezent należy dostosować do wieku dziecka — na szczęście producenci zwykle podają taką informację na opakowaniu.
  5. Prezent jest dla niemowlaka i młodych rodziców, nie dla nas. Niektórzy wręczają prezenty, które podobają się im, a nie mają nic wspólnego z gustem czy potrzebami obdarowywanych osób. Zamiast wybierać wedle własnych upodobań, warto realnie zastanowić się nad tym, co sprawiłoby radość innym.

Prezent dla niemowlaka — co wybrać?

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego nie ma sensu zasypywanie ich tonami zabawek czy akcesoriów. Wśród rodziców można usłyszeć historie o otrzymaniu pięciu takich samych zestawów klocków, całej armii pluszowych misiów i innych zbędnych podarunkach. Wielu z nich docenia takie inicjatywy wśród rodziny, jak zrzutka na jeden większy prezent — np. łóżeczko turystyczne czy fotelik samochodowy (po konsultacji z rodzicami). Być może w Twojej rodzinie uda się zorganizować taki podarunek?

Jeśli jednak szukasz drobiazgu pod choinkę, weź pod uwagę kilka uniwersalnych prezentów, które zwykle okazują się trafione — i wcale nie muszą kosztować małej fortuny.

• Kocyk — wielu rodziców powtarza, że kocyków nigdy dość, zwłaszcza tych dobrej jakości (np. kocyki bambusowe). Dziecko ma tendencję do brudzenia wszystkiego w swoim otoczeniu, więc warto mieć kilka kocyków na zmianę. Ciekawą alternatywą jest kocyk-przytulanka. Jeśli znamy wymiary łóżeczka, zamiast kocyka możemy wybrać pościel.
  • Zawieszka do smoczka — praktyczny i niedrogi gadżet, dzięki któremu dziecko nie gubi smoczka i nie upuszcza go na ziemię. Zawieszkę można przypiąć do ubranka lub do wózka. Mamy do wyboru różne opcje — nawet personalizowane, z imieniem dziecka.
  • Zabawki dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy — grzechotki, karuzele nad łóżeczko, gryzaki i zabawki sensoryczne lub zabawki do wózka. Upewnijmy się, że wybieramy przedmioty z bezpiecznych materiałów, dostosowane do wieku maluszka.
  • Pieluchy — pieluchy tetrowe przydadzą się zawsze i są praktycznym prezentem. Wielorazowe — mogą być dobrym pomysłem na prezent dla rodziców, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. A kiedy kupujemy pieluchy jednorazowe (pampersy), upewnijmy się, że dziecko nie ma alergii na modele niektórych marek.
  • Szumiące przytulanki — rodzice są niemal jednogłośni — szumiące misie to rewelacyjne zabawki dla dzieci, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też ułatwiają zasypianie, ponieważ generują tzw. biały szum, który przypomina odgłosy słyszane przez dziecko w łonie matki.
  • Album na zdjęcia — choć obecnie większość zdjęć przechowujemy w formie cyfrowej, „wywołane” zdjęcia wciąż mają swój niepowtarzalny urok. Album może być piękną pamiątką po latach. A może pójdziemy o krok dalej i do albumu dołączymy voucher na profesjonalną sesję fotograficzną?
  • Mata piankowa lub edukacyjna — praktyczny gadżet, dzięki któremu dziecko może bawić się na podłodze — na miękkim, bezpiecznym podłożu.
  • Miłym podarunkiem może być drobiazg dla maluszka i rodziców — na przykład identyczne skarpetki lub koszulki (body) dla całej trójki.
  • A może warto pomyśleć o rodzicach i wręczyć im vouchery na wyjście do teatru lub dzień w spa — koniecznie z „voucherem” zapewniającym, że w tym czasie zaopiekujemy się maluszkiem?

Bez względu na to, czy nasz wybór padnie na zabawki dla dzieci, matę, kocyk, czy może złożymy się z innymi członkami rodziny na większy prezent, pamiętajmy, że podarunki to tylko dodatek do świąt! Niech najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla Was niezapomniane i radosne – tym bardziej że najwyraźniej będziecie obchodzić je w większym gronie!

Materiał promocyjny